نماد سایت ایکالر

بتونه اپوکسی

استری و بتونه چوب

استری و بتونه چوب

بتونه اپوکسی

بتونه اپوکسی ایکالر یک بتونه بر پایه اپوکسی – پلی  آمین سیکلو آلیفاتیک است. این محصول دارای خواص پر کنندگی خوب همراه با سختی مناسب جهت محیط های در معرض سایش است .

استری و بتونه چوب

توضیحات بتونه اپوکسی

از جمله خواص آن عبارتند از :
 1. سختی بالا
 2. مقاومت های فیزیکی خوب
 3. کاردک خوری بسیار خوب
 4. سطح نهایی مناسب و صاف
 5. مقاومت رطوبتی مناسب
 6. چسبندگی عالی به سطوح بتنی و پرایمر

موارد مصرف

باتوجه به خاصیت سختی و پر کنندگی این بتونه جهت استفاده در قسمت هایی که در فشار زیاد می باشد بسیار مناسب می باشد . از جمله موارد مصرف آن عبارتند از:
 • سالن های صنعتی و بهداشتی
 • انبارها
 • کفپوش سالن های ورزشی
 • سیلورهای ذخیره
 • کفپوش سالن های کنترل پالایشگاه ، نیروگاه ها و کارخانجات شیمیایی
 • پارکینگ ها

مشخصات فنی

فام در کلیه فام ها قابل ارائه می باشد
درصد جامد حجمی 100
زمان انبارداری یکسال
ضخامت پیشنهادی در هر ضخامتی قابل اجرا می باشد
دانسیته 0.05 ± 1,5
مقاومت فشاری 75 mpa
مقاومت کششی 30 mpa
مقاومت خمشی 58 mpa
مقاومت چسبندگی 45 mpa
مقاومت حرارتی 100 درجه سانتیگراد

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عمقی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 14ساعت 44 ساعت 7 روز 12 تا 24 ساعت 6 روز عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر در صورت نیاز و یا شستشو تجهیزات از تینر اپوکسی استفاده شود.
دمای اعمال 5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
عمر مفید مخلوط رنگ و هاردنر 45 دقیقه در دمای 20 درجه سانتیگراد
جهت اجرای درست در ضخامت بالا باید توسط کاردک شانه ای پخش گردد. باتوجه به عمرمفیدمخلوط دمای محیط در اجرا بسیار موثر می باشد.

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد. سطوح فولادی – سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد. زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بالست تا درجه 5/2 SA سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ST3-ISO )SP10-SSPC )انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد. بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کامال تمیز نمایید. دقت شود که اعمال الیه اول )پرایمر( باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد.

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه رنگ آمیزی، ابتدا هاردنر مربوطه را با نسبت پیشنهادی به ترکیب اضافه نموده و مخلوط را کاملا میکس نمایید تا یکنواخت گردد. تینر مخصوص  را به مقدار مناسب در صورت نیاز (به صورت معمول نیاز نمی باشد) به مخلوط اضافه نموده و هم بزنید تا بتونه قابل اجرا گردد سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ا یمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیاد ی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

کفپوش اپوکسی ارتجاعی

کفپوش اپوکسی ارتجاعیایکالر یک روکش بر پایه اپوکسی – پلی آمین سیگلو آلیفاتیک است . این محصول دارای سطح صاف و صیقلی و یکپارچه می باشد و دارای مشخصات فیزیکی بسیار عالی است.

کفپوش اپوکسی تراولینگ

کفپوش اپوکسی تراولینگ ایکالریک روکش بر پایه اپوکسی – پلی آمین سیکلو آلیفاتیک همراه با ذرات سیلیکون کاربید است این محصول دارای سطح زبری می باشد و دارای مشخصات فیزیکی بسیار عالی است.

کفپوش اپوکسی ضد حریق

کفپوش اپوکسی ضد حریق ایکالر یک روکش بر پایه اپوکسی – پلی آمین است که جهت مقاومت در برابر شعله طراحی گردیده هست. این محصول دارای سطح صاف و صیقلی و یکپارچه می باشد و دارای مشخصات فیزیکی…

لاک اپوکسی بدون حلال (ورنی اپوکسی)

لاک اپوکسی بدون حلال ایکالر یک لاک اپوکسی –پلی امید بدون حلال می باشد مکانیزم سخت شدن آن واکنش بین اجزاء است.

خروج از نسخه موبایل