رنگ اکریلیک کوره ای

رنگ ضد خزه ایکالر یک رنگ تک جزئی ارتقا یافته با اکسید آهن اخرایی می باشد که از چند نوع ماده ضد خزه خود صیقل شونده استفاده شده وجهت جلوگیری از ایجاد خزه بر روی سطوح شناورهای دریایی استفاده می شود. نحوه سخت شدن آن تبخیر حلال و واکنش درون مولکولی است.

رنگ اکریلیک کوره ای

توضیحات رنگ اکریلیک کوره ای

از جمله خواص آن عبارتنداز:
  1. مقاومت در تشکیل خزه
  2. مقاومت شیمیایی بالا
  3. مقاومت مناسب در برابر آب و رطوبت
  4. اجرای ساده و آسان
  5. سطح صاف و یک دست
  6. مقاومت مناسب در برابر نمک ها و اسیدها

موارد مصرف

از این پوشش به عنوان لایه نهایی ضد خزه در سیستم های اپوکسی با وینیلی می توان استفاده نمود. از جمله موارد مصرف آن عبارتند از:
  • بدنه کشتی ها و شناورها
  • سکوها و تاسیسات حفاری
  • تاسیسات و تجهیزات در تماس با آب دریا
  • تاسیسات دریایی

مشخصات فنی

فام قرمز – اخرایی – قهوه ای
درصد جامد حجمی 45±2
زمان انبارداری یکسال
ضخامت پیشنهادی 70  میکرون
دانسیته 05، 0 ± 1,65
پوشش تئوری 170 میکرون 1,6 مترمربع برای هر کیلوگرم
پوشش تئوری 170 میکرون 26 مترمربع برای هر لیتر

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عمقی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 0,5 ساعت 4 ساعت 12 ساعت 4 ساعت نامحدود عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر TVI
دمای اعمال 5 تا 40 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 90 درصد
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
درصد حلال 15-10 درصد 8-5 درصد 9-6 درصد 9-6 درصد
فشار سرنازل 4 -6 بار 120 – 160 بار
قطر سر نازل 6/1 تا 8/1 میلیمتر 35/0 تا 5/0 میلیمتر
فاصله دست 30-50 سانتیمتر 40-60 سانتیمتر

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد.

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه رنگ آمیزی، ابتدا رنگ را هم زده تا کاملا مخلوط گردد، دقت شود که هیچگونه رسوبی در ته ظرف باقی نماند. تینر مخصوص TVI را به مقدار مناسب (مقدارآن بسته به روش اعمال متغیر می باشد) به مخلوط اضافه نموده و به هم بزنید تا رنگ قابل اجرا گردد. سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ایمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیادی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

لاک اکریلیک کوره ای

لاک اکریلیک کوره ای ایکالرشفاف، بیرنگ و بر پایه رزین اکریلیک ترموست است که مقاومت بسیار خوبی در مقابل زردشدگی دارد. این لاک در حلال هایی مانند آسترها ، حلال های آروماتیک محلول و کنون ها محلول بوده…

زینکا

زینکا

محصول زینکا ایکالر یک پرایمر تک جزئی می باشد. این پرایمر غنی از پودر روی می باشد که باعث حفاظت سطح فلز در برابر خوردگی به طریق کاتدیک می گردد. مکانیزم سخت شدن آن واکنش بین اجزا بوده.

رنگ ترافیک اکریلیک ترمو پلاستیک

رنگ ترافیک اکریلیک ایکالر به صورت تک جزئی بوده و بر پایه رزین اکریلیک ترموپلاستیک تولیدی رزین سازی ایکالر تهیه می شود، مکانیزم سخت شدن …

رنگ ترافیک نانو

نگ ترافیک نانو ساخت شرکت ایکالر یک رنگ تک جزئی متشکل از نانو ذرات می باشد که خواص شیمیایی و فیزیکی ویژه ای دارد. این رنگ که جزئی دستاورد های بسیار نوین می باشد.