نماد سایت ایکالر

استری اتیل سیلیکات روی (IPS-M-TP-210)

اتیل سیلیکات

اتیل سیلیکات

استری اتیل سیلیکات روی

محصول آستری اتیل سیلیکات روی ایکالر یک پرایمر دو جزئی زینک اتیل سیلیکات شامل محصول اتیل سیلیکات و گرد روی می باشد. آستری منطبق بر استاندارد (IS-M-TP-210)می باشد پیگمنت به کار رفته در این پرایمر پودر روی می باشد که باعث حفاظت سطح فلز در برابر خوردگی به طریق کاتدیک می گردد. نحوه خشک شدن آن از طریق واکنش بین دو جزء بوده و جهت سخت شدن محیط باید دارای رطوبت کافی باشد.

اتیل سیلیکات

توضیحات استری اتیل سیلیکات روی (IPS-M-TP-210)

از جمله خواص آن عبارتند از:
 1. مقاومت عالی در برابر حلالها
 2. خواص عالی ضد خوردگی و حفاظتی
 3. مقاومت خوب در برابر صابونی شدن
 4. مقاومت سایشی و ضربه پذیری خوب
 5. مقاومت عالی در برابر حرارت پیوسته تا 400 درجه سانتیگراد
 6. مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی در محدوده PH بین 9-6
 7. مقاومت عالی در برابر رطوبت
 8. خشک شدن سریع

موارد مصرف

از این پوشش به عنوان پرایمر دریک سیستم پوشش بر روی فلز به منظور حفاظت از خوردگی استفاده می شود. با توجه به حفاظت کاتدیک از این پرایمر در شرایط مختلف صنعتی و دریایی شدیداً خورنده می توان استفاده نمود. همچنین از این پرایمر در مناطق مرطوب و غیر شیمیایی نیز به صورت تک لایه (حداقل 6 ماه) قابل استفاده می باشد. از دیگر موارد استفاده از این پرایمر عبارتند از:
 • سکوهای حفاری
 • پوشش لوله ها و مخازن
 • پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و کارخانجات شیمیایی
 • تجهیزات و سازه های فلزی در محیط های صنعتی
 • سیستم های مقاوم حرارتی تا 400 درجه سانتیگراد
 • پرایمر در سیستم های ضد حریق
 • سیستم های دریایی
 • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

مشخصات فنی

فام خاکستری
درصد گرد روی در فیلم خشک رنگ حداقل 75 درصد
درصد جامد حجمی 65±2
زمان انبارداری 6 ماه در دمای 25 درجه سانتیگراد
ضخامت پیشنهادی 65 میکرون
دانسیته 1/0 ± 5/2
پوشش تئوری با ضخامت 70 میکرون 3,5 مترمربع برای هر کیلوگرم
پوشش تئوری با ضخامت 70 میکرون 8,8 مترمربع برای هر لیتر
تعداد اجزا دو جزئی
نسبت اختلاط وزنی اجزا 75 درصد جزء اول 25 درصد جزء دوم (هاردنر)
نسبت اختلاط حجمی اجزاء 68 درصد جزء اول و 32 درصد جزء دوم (هاردنر)

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عملی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 20 دقیقه 2 ساعت 5 روز رطوبت 70-5% 6 روز عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر تینر اتیل سیلیکات
دمای اعمال 5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد
نسبت اختلاط 80 به 20
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
عمر مفید مخلوط رنگ و هاردنر 30 دقیقه در دمای 20 درجه سانتیگراد
شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
درصد حلال در صورت نیاز در صورت نیاز 9-6 درصد 9-6 درصد
فشار سرنازل 4-6 بار 120-160بار
قطر سر نازل 6/1 تا 2 میلیمتر 35/0 تا 5/0 میلیمتر
فاصله دست 30-50 سانتیمتر 40-60 سانتیمتر

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد. سطوح فولادی – سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد. زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بالاست تا درجه 5/2 SA سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ST3-ISO )SP10-SSPC )انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد. بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کاملا تمیز نمایید. دقت شود که اعمال لایه اول (پرایمر) باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد.

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه رنگ آمیزی، ابتدا پود ر و محلول مربوطه را با نسبت پیشنهادی به ترکیب نموده و مخلوط را کامال میکس نمایید تا یکنواخت گردد. تینر مخصوص اتیل سیلیکات را به مقدار مناسب در صورت نیاز (به صورت معمول نیاز نمی باشد) به مخلوط اضافه نموده و هم بزنید تا آستری قابل اجرا گردد سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ا یمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیاد ی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

آلکید سیلیکون 250 درجه

رنگ نسوز الکید سیلیکون 250 درجه سانتیگراد ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی می باشد، مکانیزم سخت شدن رنگ واکنش بین مولکولی می باشد که دراثر حرارت انجام می شود.

آلکید سیلیکون 300 درجه سانتیگراد

آستری آلکید سیلیکون زینک کرومات ایکالر یک آستری ضد خوردگی و مقاوم حرارتی می باشدو تحمل دمایی این پوشش تا 300 درجه سانتیگراد است.

آستری آلکید سیلیکون زینک کرومات ایکالر یک آستری ضد خوردگی و مقاوم حرارتی می باشدو تحمل دمایی این پوشش تا 250 درجه سانتیگراد است و با دارا بودن زینک کرومات…

 

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

رنگ ضد حریق آب پایه ایکالر یک پوشش بر پایه رزین های آلی می باشد. این پوشش ها در دمای حدود 200 درجه فعال شده و تشکیل لایه کربنی متخلل و حجیمی را می دهد.

خروج از نسخه موبایل