نماد سایت ایکالر

رنگ نسوز سیلیکون400 درجه سانتیگراد

رنگ نسوز 400 الی 800 درجه سانتیگراد کاربرد و قیمت

رنگ نسوز 400 الی 800 درجه سانتیگراد کاربرد و قیمت

رنگ نسوز سیلیکونی400 درجه سانتیگراد

رنگ نسوز سیلیکونی ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی با پیگمنت آلومینیوم نسوز می باشد. مکانیزم سخت شدن رنگ نسوز واکنش بین مولکولی می باشد که در اثر حرارت انجام می شود و اگر در شرایط محیط قرار گیرد سخت شدن آن سطحی خواهد بود این رنگ طوری طراحی گردیده که تا دمای 400 درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل می نماید. از جمله خواص تامین شده این رنگ می توان به مقاومت حرارتی مستقیم و غیر مستقیم در برابر شعله اتش  تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد می باشد،این رنگ همچنین چسبندگی بالایی در برابر شوک حرارتی و انقباض و انبساط شدن قطعات فلزی را دارد و پس از خشک و کیورینگ خاصیت ضد خش و مات پیدا می کند.رنگ نسوز ۴۰۰ درجه در رنگ بندی مختلف موجود می باشدوبسته به شید رنگ قیمتهای مختلف دارند.این رنگها در بسته بندیهای ۴کیلویی و ۲۰ کیلویی ارایه می گردد.

رنگ نسوز 400 الی 800 درجه سانتیگراد کاربرد و قیمت

توضیحات رنگ اکریلیک سیلیکون400 درجه سانتیگراد

از این پوشش عبارتست از :
  1. چسبندگی خوب به سطح
  2. مقاومت آب و هوایی خوب
  3. مقاومت در برابر شوک حرارتی
  4. قابل اعمال بر روی پرایمر زینک اتیلی سیلیکات
  5. مقاومت عالی در برابر حرارت پیوسته تا 400 تا درجه سانتیگراد
  6. مقاومت عالی در برابر حرارت نا پیوسته تا 450 تا درجه سانتیگراد

موارد مصرف

از این رنگ برای تزیین و حفاظت بر روی فلزاتی که در دمای بالا و با حرارت به کار می روند استفاده می گردد از موارد استفاده از آن عبارت است از:
  • لوله ها و مخازن حاوی سیال با حرارت بالا
  • کوره های صنعتی و فضاهای با حرارت بالا
  • سطوح در معرض حرارت در نیروگاه های حرارتی و پالایشگاه ها

مشخصات فنی

فام مشکی و نقره ای (فام های معدود)
درصد جامد حجمی 41±2
زمان انبارداری 12 ماه در دمای 25 درجه سانتیگراد
ضخامت پیشنهادی 30میکرون
دانسیته 05، 0 ± 1,16
پوشش تئوری 30 میکرون برای هر کیلوگرم 12 مترمربع
پوشش تئوری 30 میکرون برای هر لیتر 14 مترمربع

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عمقی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 50 دقیقه بعد از پخت در دمای 250 درجه سانتیگراد در طول 1 ساعت 1 ساعت عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر تینر سیلیکونی
دمای اعمال 5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
درصد حلال 7-9 درصد 3-5 درصد 4-6 درصد 4-6 درصد
فشار سرنازل 2-5 بار 120-150 بار
قطر سر نازل 2/1 تا 8/1 میلیمتر 35/0 تا 5/0 میلیمتر
درصد حلال 30-50درصد 40-60 درصد

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد. سطوح فولادی- سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد. زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بلاست تا درجه 5/2  SA سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ISO-ST3  (SSPC-SP10) انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد. بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کاملا تمیز نمایید. دقت شود که اعمال لایه اول (پرایمر) باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد.

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه اجرا، ابتدا رنگ را هم زده تا کاملا مخلوط گردد، دقت شود که هیچگونه رسوبی در ته ظرف باقی نماند تینر مخصوص رنگ نسوز را به مقدار مناسب(مقدارآن بسته به روش اعمال متغیر می باشد) به مخلوط اضافه نموده و به هم بزنید تا رنگ قابل اجرا گردد. سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ایمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیادی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

رنگ نسوز 400 الی 800 درجه سانتیگراد کاربرد و قیمت

رنگ اکریلیک سیلیکون600 درجه سانتیگراد

رنگ سیلیکون آلومینیوم ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی با پیگمنت آلومینیوم می باشد . مکانیزم سخت شدن رنگ واکنش بین مولکولی می باشد که در اثر حرارت انجام می شود.

رنگ نسوز 400 الی 800 درجه سانتیگراد کاربرد و قیمت

رنگ اکریلیک سیلیکون800 درجه سانتیگراد

رنگ سیلیکون اکریلیک ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی با پیگمنت نسوز می باشد . مکانیزم سخت شدن رنگ واکنش بین مولکولی می باشد که در اثر حرارت انجام می شود.

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

رنگ ضد حریق آب پایه ایکالر یک پوشش بر پایه رزین های آلی می باشد. این پوشش ها در دمای حدود 200 درجه فعال شده و تشکیل لایه کربنی متخلل و حجیمی را می دهد.

آلکید سیلیکون 250 درجه

رنگ نسوز الکید سیلیکون 250 درجه سانتیگراد ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی می باشد، مکانیزم سخت شدن رنگ واکنش بین مولکولی می باشد که دراثر حرارت انجام می شود.

خروج از نسخه موبایل