نماد سایت ایکالر

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

رنگ ضد حریق آب پایه ایکالر یک پوشش بر پایه رزین های آلی می باشد. این پوشش ها در دمای حدود 200 درجه فعال شده و تشکیل لایه کربنی متخلل و حجیمی را می دهد. این لایه متشکله که نقش عایق حرارتی را دارد از طرفی باعث ممانعت از گسترش آتش شده و با جلوگیری از رسیدن اکسیژن باعث تاخیر در انتشار آتش می گردد.

رنگ رویه اپوکسی پلی آمین

توضیحات پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

از جمله خواص آن عبارتند از:
 1. چسبندگی بسیار خوب بر روی سطوح فلزی و بتنی و چوبی
 2. چسبندگی بسیار خوب بر روی سطوح بتنی
 3. مقاومت شیمیایی بسیار خوب
 4. سختی مناسب
 5. قابلیت اجرا تا ضخامت های بالا
 6. مقاومت سایشی بسیار خوب
 7. مقاوم در برابر آب و رطوبت
 8. ظاهر مناسب

موارد مصرف

از این پوشش به عنوان لایه  محافظ سطوح در تماس حریق استفاده می گردد کاربرد آن بسیار آسان است و با کلیه تجهیزات رنگ آمیزی قابل اعمال می باشد. جهت سطوح فولادی پیشنهاد می شود که یک لایه آستری اپوکسی زینک فسفات به ضخامت 70 میکرون استفاده شود. ضخامت مناسب برای اجرای این پوشش 300 تا 700 میکرون می باشد.از جمله موارد مصرف آن عبارتند از:
 • ساختمان ها و مراکز تجاری و اداری
 • هتل ها و سالن ها
 • تاسیسات در معرض آتش و حریق
 • پالایشگاه، نیروگاه ها و کارخانجات شیمیایی
 • سازه ها و تاسیسات فلزی و بتنی
 • استراکچر پالایشگاه ها و پتروشیمی ها

مشخصات فنی

فام سفید – طوسی و فام های محدود
درصد جامد حجمی 60±2
زمان انبارداری یکسال
ضخامت پیشنهادی 350 میکرون
دانسیته 05، 0 ± 1,3
پوشش تئوری 350 میکرون برای هر کیلوگرم 1,3 مترمربع
پوشش تئوری 350 میکرون برای هر لیتر 1,7 مترمربع

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عمقی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 1,5 ساعت 24 ساعت 7 روز 24 ساعت 4 روز عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر آب
دمای اعمال 5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
فشار سرنازل 4 -6 بار 120 – 160 بار
قطر سر نازل 6/1 تا 8/1 میلیمتر 35/0 تا 5/0 میلیمتر

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد. سطوح فولادی- سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد. زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بلاست تا درجه 5/2 سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ISO-ST3 انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد. بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کاملا تمیز نمایید. دقت شود که اعمال لایه اول (پرایمر) باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد. سطوح بتنی – اگر بتون تازه باشد، باید 28 روز از اعمال بتن گذشته باشد (سطح بتن کاملا خشک شده باشد) در صورتی که بتون قدیمی باشد باید سطح توسط آب شیرین شستشو گردد تا آلاینده هایی از قبیل نمکهای تشکیل شده، چربی، گرد و غبار، ذرات سست و ناپایدار و … از سطح آن بر طرف گردد . توصیه می گردددر صورت نیاز خصوصا در مورد بتون های قدیمی از چربیگیرهای قلیایی برای پاک شدن کلیه آلاینده ها استفاده گردد و عملیات شستشو با آب بعد از چربیگیری تکرار گردد در ادامه به جهت ایجاد زبری مناسب به دو روش شیمیایی و مکانیکی می توان عمل نمود در روش مکانیکی توسط ابزار مکانیکی power tool زبری مناسب روی سطح ایجاد شده و در نهایت توسط فشار بادی عادی از رطوبت و چربی و یا به روش خلا سطح از کلیه ذرات بجا مانده پاک شده و آماده رنگ آمیزی می گردد در روش شیمیایی زبری سطح توسط اسیدهای مناسبی بر روی بتون صورت می گیرد (acid pickling). در نهایت سطح با آب شیرین شستشو و پس از خشک شدن ، آماده رنگ آمیزی می گردد.

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه اجرا، ابتدا رنگ را هم زده تا کاملا مخلوط گردد، دقت شود که هیچگونه رسوبی در ته ظرف باقی نماند اب را به مقدار مناسب(مقدارآن بسته به روش اعمال متغیر می باشد) به مخلوط اضافه نموده و به هم بزنید تا رنگ قابل اجرا گردد. سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ایمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیادی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

آلکید سیلیکون 250 درجه

رنگ نسوز الکید سیلیکون 250 درجه سانتیگراد ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی می باشد، مکانیزم سخت شدن رنگ واکنش بین مولکولی می باشد که دراثر حرارت انجام می شود.

آلکید سیلیکون 300 درجه سانتیگراد

آستری آلکید سیلیکون زینک کرومات ایکالر یک آستری ضد خوردگی و مقاوم حرارتی می باشدو تحمل دمایی این پوشش تا 300 درجه سانتیگراد است.

استری اتیل سیلیکات روی

محصول آستری اتیل سیلیکات روی ایکالر یک پرایمر دو جزئی زینک اتیل سیلیکات شامل محصول اتیل سیلیکات و گرد روی می باشد. آستری منطبق بر استاندارد (IS-M-TP-210)می باشد.

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

آستری آلکید سیلیکون

آستری آلکید سیلیکون زینک کرومات ایکالر یک آستری ضد خوردگی و مقاوم حرارتی می باشدو تحمل دمایی این پوشش تا 250 درجه سانتیگراد است و با دارا بودن زینک کرومات…

خروج از نسخه موبایل