ایکالر

موارد مصرف رنگ پلی اورتان برای دکوراسیون

Table of Contents

چرا رنگ پلی اورتان بهترین رنگ برای دکوراسیون است ؟ مهم ترین ویژگی های استفاده از رنگ پلی اورتان در ادامه به آن می پردازیم همراه ایکالر باشید.

امروزه رنگ پلی اورتان بعلت مقاومت ،درخشندگی و زیبایی نقش مهمی جهت رنگ امیزی سطوح چوبی و‌فلزی دارد.جهت پوشش اکثر سطوح چوبی در مبلمان منازل و محیط اداری از رنگ پلی اورتان استفاده می گردد.

رنگ پلی اورتان بهترین رنگ برای دکوراسیون

رنگ پلی اورتان بهترین رنگ برای دکوراسیون بعلت دوام بیشتر و خاصیت ضد خش بودن کاربرد فراوانی در دکوراسیون داشته و بعلت تنوع رنگی فراوان و شیدهای متنوع ( مات،نیمه مات،براق،نیمه براق ،سوپر براق) طرفدار زیادی داشته و بهترین گزینه جهت جلوه دادن به اشیای چوبی و فلزی می باشد .

از ویژگیهای این رنگ :

 • مقاومت شیمیایی بالا
 • مقاومت یو‌ وی بالا
 • مقاومت عالی در برابر آب و رطوبت
 • مقاومت سایشی و خراش
 • سختی بسیار عالی
 • چسبندگی عالی به چوب ،بتن،فولاد و پلاستیک
 • براقیت و سرعت خشک شدن بسیار عالی
 • مقاومت تا دمای منفی ۴۰ درجه

بیشتر بدانید : جدول رنگبندی رال

موارد مصرف رنگ پلی اورتان چیست ؟

موارد مصرف رنگ پلی اورتان چیست ؟

در ادامه مطلب رنگ پلی اورتان بهترین رنگ برای دکوراسیون از این پوشش به تنهایی و یا به عنوان رنگ رویه برای سیستم های اپوکسی یا پلی اورتان در محیط های صنعتی و شیمیایی و دریایی و حتی امروزه در محیط های مسکونی استفاده می‌گردد.

بیشتر بدانید : حلال رنگ اپوکسی چیست

این پوشش در سطوح بیرونی و محیط صنعتی و ساختمانی بر روی اپوکسی ها اعمال شده و ضعف آن ها را در برابر نور جبران می کند.از جمله موارد مصرف آن عبارتست از :

 • دستگاه ها و تجهیزات صنعتی
 • خطوط لوله بیرون و در معرض هوا
 • سازه ها و تاسیسات فلزی ساحلی و فرا ساحلی
 • پالایشگاهها و نیروگاهها و کارخانجات شیمیایی
 • صنایع چوبی و مبلمان
 • دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان

مزایای استفاده از رنگ پلی اورتان در دکوراسیون منازل چیست ؟

 • در خشندگی‌بالا ،جلوه و زیبایی
 • مقاومت بالا ، ضد آب و ضد خش بودن
 • تنوع در شید و طیف رنگی مختلف
 • خاصیت خود تمیز شوندگی در محیطهای بیرونی با بارش باران

 

بیشتر بدانید : اسپری رنگ نسوز

۵ ویژگی‌ مفید که در استفاده از رنگ پلی اورتان ما بایستی بدانیم :

ویژگی‌ مفید که در استفاده از رنگ پلی اورتان ما بایستی بدانیم

آیا شما به فکر روشی هستید تا از ساختمان و لوازم آن به بهترین نحو نگهداری کنید و همچنین در انرژی صرفه جویی کنید ؟جواب شما رنگ پلی اورتان است .

این پوشش ویژگیهای زیادی جهت رنگ امیزی سطوح داخلی و خارجی ساختمان دارد ،ولی ما ۵ ویژگی مهم را متذکر می شویم که چرا بایستی از این رنگ جهت رنگ امیزی بایستی استفاده کنیم .

بیشتر بدانید : رنگ نسوز سیلیکنی600 درجه

۱-محافظت :

رنگ پلی اورتان در صورت استفاده همراه با پرایمر اپوکسی سطح صاف و سیقلی و لایه محافظ ایجاد می کند.

این لایه باعث محافظت سطح از هر نوع شرایط جوی و آب و هوایی و همچنین شیمیایی از جمله نمک و همچنین نور های شدید و مضرر می گردد.

رنگ پلی اورتان در صورت استفاده پس از استر زینک ریچ اپوکسی لایه محافظت و‌مقاوم در برابر انواع خوردگی و پوسیدگی ایجاد می کند.

این پوشش در محیط های معمولی همچنین لایه محافظی است برای ساختمان در برابر نمک و ریزه های سنگ و گرد و غبار .

رنگ پلی اورتان همچنین در برابر مواد شیمیایی که به سطح سیمانی و فلزی صدمه می زند، محافظت می کند.این رنگ سطوح بیرونی ساختمان را از باکتری‌های مضرر ، فضولات پرندگان و آلودگی محافظت می کند.

این مزایای دلیل اصلی استفاده از رنگ پلی اورتان در صنعت ساختمان می باشد .

در صورت عدم استفاده از این رنگ ، ریسک زیادی در هزینه نگهداری ساختمان بوجود می آورد و باعث کوتاه شدن عمر مفید سازه می گردد .

۲-کاربرد فراوان

رنگهای پلی اورتان در بر روی انواع مختلف سطوح کارایی دارد .این رنگ را بر روی سازهای فلزی ،پوشش فوم،پلاستیک ،چوب و غیره.

پس از مخلوط شدن هاردنر پلی اورتان با رنگ اصلی ، رنگ شما کاملا ایمن و دیگر جای نگرانی از بابت مضرر بودن برای سلامت نخواهید داشت ، و با آن تمام سطوح داخل ساختمان را می توانید رنگ کنید بدون هیچ گونه نگرانی .

گستره توانایی این رنگ در پوشش انواع کالاهای صنعتی و ساختمانی دلیل مصرف و تقاضای بیش از پیش رنگ پلی اورتان است.

رنگ پلی اورتان همچنین انواع مختلفی در فرم ظاهری دارد ، این رنگ بصورت متالیک ، صدفی و بصورت رنگهای عادی در درخشندگی (براق ،مات ،نیمه مات )مختلف می توان تهیه کرد.

رنگ های پلی اورتان را با قلمو ، غلطک و پیستوله می توان بکار برد.

۳-ایمنی و سلامت

در ادامه رنگ پلی اورتان بهترین رنگ برای دکوراسیون رنگهای پلی اورتان از از مولکولهای طبیعی ساخته شده بنام مونومرز ، که از کلمه پلیمر گرفته شده است .
این رنگ پس از استفاده هیچگونه خطری برای سلامتی انسان‌ها ،حیوان‌ها و همچنین محیط طبیعی ندارد.
البته نکته مهمی را در هنگام استفاده از رنگ پلی اورتان با استفاده از پیستوله بایستی متذکر شد ، استفاده از پوشش لباس و ماسک مخصوص می باشد .ای رنگ پس از خشک شدن هیچگونه خطری برای محیط و موجودات زنده اطراف ندارد.

۴-زیبایی و جلوه

اجرای رنگ پلی اورتان زیبایی و جلوه خاصی به سطح کار می‌دهد که کمتر رنگی توانایی ایجاد چنین جلوه ای را دارد.این زیبایی به مخاطب حس طبیعی ،درخشندگی و خیس بودن رنگ را انتقال میدهد بطوری که رنگ پس از خشک شدن شبیه آیینه می‌گردد.

برای رنگ امیزی سطوح چوبی داخل ساختمان اجرای یک لایه کیلر پلی اورتان جلوه و زیبایی خاصی به سطح کار می دهد.
جهت سطوح سنگی اجرای یک لایه کیلر پلی اورتان ،باعث ایجاد پوشش لعابی به سنگ می شود و این براقیت باعث حس زنده بودن و نمایان شدن رگه‌های بیشتر سنگ می‌گردد.

اغلب متخصین ارشیتکت از رنگ پلی اورتان جهت سطوح فلزی و سطوح سیمانی نه تنها بعنوان لایه محافظ بلکه بیشتر جهت بهتر شدن خاصیت تمیز شوندگی سطح می باشد.

بیشتر بدانید : رنگ رویه پلی اورتان

۵-پایداری و حفظ انرژی

دوام و پایداری این رنگ باعث می شود تا این پوشش مقاومت بیشتری را به قطعه یا کالا مختلف داده و باعث می شود دوام آن کالا در برابر عوامل جوی ،ضربه و خش بیشتر گردد و باعث طولانی تر شدن چرخه استهلاک گردد.

درصورت روکش کردن سطوح خارجی عوامل بکار رفته در ساختمان های صنعتی ،تجاری و مسکونی ،باعث افزایش بیشتر طول عمر بنا می گردد.

این عوامل شامل درب، پنجره،پله ،سقف ،شیروانی و غیره می باشد که باعث محافظت و صرفه جویی در مصارف آنها می گردد.
رنگهای پلی اورتان همچنین خاصیت عایق در برابر گرما و سرما می باشد ،که سطح را بطور موثری در برابر برودت و گرما محافظت می کند .

دوام و ماندگاری بیشتر ، ایمنی بیشتر در هنگام استفاده،درخشندگی و زیبایی تنها بخشی از ویژگیهای رنگهای پلی اورتان می باشد.

درباره ایکالر :

شرکت ایکالر مجموعه بزرگی است که با بیش از 25 سال سابقه با شرکت‌ها و کارخانجات مختلف داخلی و خارجی همکاری دارد. کامل‌ترین مجموعه رنگ‌های نسوز را می‌توانید در ایکالر بیابید که ارسال به سراسر ایران داشته و تحویل در کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن انجام می‌شود.

کارشناسان مجموعه آماده آموزش و ارائه مشاوره‌های ارزشمند به افراد، صنایع و شرکت‌ها هستند. علاوه بر رنگ نسوز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر نسبت به خرید محصولات دیگر نظیر رنگ اپوکسی، رنگ پلی اورتان، رنگ اپوکسی کف، رنگ روغنی الکیدی، رنگ ترافیکی و … اقدام نمایید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، شماره ۶۳۶
۰۲۱۸۸۵۲۲۴۰۰
۰۹۱۲۱۵۴۰۹۷۴
Sales@e-color.ir
فروشگاه مرکزی : تهران ، خیابان مصطفی خمینی ،بعد از تقاطع امیر کبیر پلاک ۷۵۸ رنگ ایکالر
۰۲۱۳۳۹۱۲۷۵۷
۰۹۰۲۱۵۴۰۹۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *