نماد سایت ایکالر

حلال رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد ؟

حلال رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد ؟

حلال رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد ؟

حلال رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد در این مقاله با ایکالر به این موضوع خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید. حلال رنگ اپوکسی در واقع تینر اپوکسی است که یکی از اجزای اصلی جهت اجرای رنگ اپوکسی می باشد .

حلال رنگ اپوکسی چیست و چه کاربردی دارد ؟

معمولا برخی از مصرف کنندگان حلال اپوکسی را با هاردنر اپوکسی اشتباه در نظر می گیرند ،در واقع حلال اپوکسی رقیق کننده رنگ است و هاردنر اپوکسی خشک و سخت کننده رنگ اپوکسی می باشد.
رنگ اپوکسی بعلت درصد حجمی جامد بالا ، و برای رقیق کردن ،بایستی از تینر اپوکسی که همان حلال رنگ اپوکسی است استفاده کرد .

تمامی رنگهای اپوکسی پلی امید جهت رقیق شدن نیاز به حلال اپوکسی است و مقدار آن بستگی به ابزار مورد استفاده از رنگ اپوکسی متغیر می باشد .

اگر رنگ اپوکسی را با استفاده از پیستوله بخواهیم استفاده کنیم از مقدار بیشتری از حلال اپوکسی بایستی استفاده کنیم ،معمولا ۲۰ الی ۳۰ درصد حجم رنگی بایستی حلال اپوکسی اضافه گردد.این حجم برای استفاده از قلمو و غلطک کمتر می باشد .

رنگهای اپوکسی پلی امین نیازی به حلال اپوکسی ندارند ودر صورت لزوم خیلی کم در حد ۵ درصد می توان به مخلوط اضافه گردد .

حلال رنگ اپوکسی یکی از ملزومات مهم رنگ اپوکسی پلی امید می باشد که در صورت نامناسب بودن این حلال باعث مات شدن رنگ و دیر خشک شدن رنگ می گردد و حتی در بعضی مواقع باعث حباب زدن رنگ می گردد.

از دیگر کاربردهای حلال ها تمیز و هموار کردن سطح می باشد . سطح کار درصورت کثیف و چرب بودن می توان از تینر های شست و شوی سطح جهت اماده سازی سطوح فلزی استفاده کرد.

حلال رنگ اپوکسی اشتعال زا و در ظرفهای ۴ لیتری ،۲۰ لیتری و بشکه ۲۰۰ لیتری ارایه می گردد.

خروج از نسخه موبایل