زینک ریچ اپوکسی چیست ؟ تعریف کاملی از رنگ اپوکسی و راهنمای استفاده از آن در سایت تخصصی ایکالر .

یک پوشش رنگ دوجزیی پلی امید می باشد که حاوی پودر روی بوده و بعلت اغشته بودن به پودر روی شید رنگی خاکستری می باشد . زینک ریچ اپوکسی نسبت به محیط سازه دارای گرید های مختلف از لحاظ مقدار زینک یا روی می باشد .بطور کلی این رنگ از خاصیت ضد خوردگی‌و ضد زنگ بالایی برخوردار است .

زینک ریچ اپوکسی چیست

زینک ریچ اپوکسی چیست ؟

زینک ریچ اپوکسی چیست ؟ یک پرایمر مهم و حیاتی است بعنوان پوشش زیرین که سطح را مهیا می کند تا لایه نهایی به خوب بچسبد و از خوردگی فلز جلوگیری کند.

زینک ریچ اپوکسی حاوی پودر روی می باشد ، که باعث می شود سطح فلز زنگ و خورده نشود.این رنگ بعلت داشتن پوشش بالا و غلیظ بودن ،باعث می شود تمامی خلل و فرج سطح فلز را کاور کرده و سطحی صاف و یک نواخت به ما میدهد ، بطوری که لایه نهایی با حداکثر چسبندگی و کیفیت اعمال میگردد.

اعمال یک لایه زینک ریچ اپوکسی در مناطق ساحلی و یا محیط همراه با رطوبت ضروری می باشد .این پوشش بیشتر بر روی سازه های فولادی ضخیم مناسب تر می باشد .

از ویژگیهای مهم این رنگ اعمال با ضخامت بالا (بالای ۶۰ میکرون) بدون ایجاد ترک خوردگی می باشد .

این پرایمر دوجزیی می باشد و در کمترین زمان ممکن خشک و کیور می گردد. با ایکالر همراه باشید تا بیشتر درباره زینک ریچ اپوکسی چیست بدانید.

چگونه زینک ریچ اپوکسی را استفاده کنم؟

استفاده از پرایمر اپوکسی یا زینک ریچ اپوکسی در محیط مرطوب توصیه می‌شود. می توانید زینک ریچ اپوکسی را با قلمو و غلطک و یا با پیستوله اعمال کنید .

در ابتدا رنگ را با تینر مخصوص اپوکسی به مدت ۵ دقیقه مخلوط و هم بزنید تا پودر زینک داخل رنگ بطور کامل مخلوط و یک دست شود ، سپس هاردنر اپوکسی به مقدار توصیه شده به رنگ اضافه کرده و بعد استفاده کنید.

نواع زینک ریچ اپوکسی

در ادامه مطلب زینک ریچ اپوکسی چیست به انواع آن می پردازیم

زینک ریچ اپوکسی اورگانیک

این نوع از زینک ریچ حتما بایستی پس از اجرا حتما با یک لایه رنگ رویه اپوکسی یا پلی اورتان پوشش داده شود ،و بیشتر در محیطهای خیلی شرجی با خوردگی بالا مانند صنایع نفت ، گاز ،پتروشیمی ،صنایع دریایی و ساختمانی بکار میرود.

رنگ زینک ریچ اورگانیک معمولا در طیف مختلف صنعت پیشنهاد میگردد از قبیل ؛ صنایع شیمیایی ،سکوهای نفتی ،کشتی،نیروگاهها و غیره.

زینک ریچ اپوکسی غیر اورگانیک

این پوشش معمولا بصورت تک لایه استفاده میگردد و بعلت داشتن مقدار بیشتری از پودر روی نسبت به زینک اورگانیک پوشش بیشتری داشته و برای محیط آب و هوایی سخت و طوفانی کنار ساحلی مناسب تر می باشد.

این نوع از پرایمر را همچنین می توان بعنوان لایه اولیه استفاده و زینک ریچ اورگانیک را بعنوان لایت نهایی بر روی آن اعمال کرد.

زینک ریچ اپوکسی چیست

جلوگیری از زنگ زدگی و سه ویژگی اثربخش رنگ در صنایع چیست ؟

تا به اینجا متوجه شدیم که زینک ریچ اپوکسی چیست و در ادامه به ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

کاهش هزینه

۲۵ درصد هزینه ها در صنایع مختلف استهلاک و فرسودگی می باشد که با رنگ امیزی به موقع و اصولی می توان پیشگیری و به تعویق انداخت .

کاهش حوادث

یکی دیگر از هزینه های سربار صنایع مختلف هزینه حوادث می باشد که این حادثه ها بیشتر بعلت نقص و فرسودگی قطعات و سازها می باشد .اگر سازه ها و ساختار فیزیکی صنایع فرسوده و زنگ زده نباشد طبیعتا ریسک حادثه آن کمتر می باشد.

خرید زمان

زمانیکه یکی از مکانیزم تولید شما در کارخانه بعلت فرسودگی به مشکل می خورد و نیاز به تعمیر پیدا می کند ، خط تولید متوقف و باعث کاهش تولید و مشکلات دیگر می گردد و این عامل باعث فروش کمتر و در نتیجه سود کمتر سازمان میگردد.

آیا پرایمر اپوکسی از زنگ زدگی جلوگیری می کند؟

پرایمر ساخته شده از اپوکسی یکی از موثرترین روش ها برای جلوگیری از زنگ زدگی است و فلز خام را محکم و بدون نفوذ پذیر ی به آب می کنید.

پرایمر اپوکسی با توجه به پودر روی داخل مخلوط ،فلز را در برابر زنگ زندگی و خوردنی مقاوم می کند ،مقدار زینک داخل پرایمر نسبت به محیط رنگ امیزی متغیر می باشد که بایستی جهت مشاوره با کارشناسان رنگ ایکالر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.