بررسی کاربرد رنگ اپوکسی در ساختمان سازی در ایکالر زیرا امروزه رنگ اپوکسی یکی از پوششهای پر کاربرد و پر بازده در صنعت ساختمان می باشد.

کاربرد رنگ اپوکسی در ساختمان سازی

با توجه به افزایش مصالح ساختمانی بخصوص آهن ، نگهداری از این سرمایه مهم و اساسی خیلی اهمیت پیدا می کند.

بطور کلی یکی از مهم‌ترین ابزارها برای مراقبت از سازهای فلزی و سیمانی رنگ می باشد.

رنگ اپوکسی یک پوشش دوجزیی مقاوم در برابر آب و رطوبت و ضد سایش می باشد که اهمیت خود را در این مقوله نمایان می کند.

این رنگ تمام ویژگی یک پوشش محافظ را داشته و باعث دوام و زیبایی به پروژه و سازه شما میگردد.

از دیگر ویژگی های این رنگ از کاربرد رنگ اپوکسی در ساختمان سازی تنوع رنگی است که می توان آن را در انواع مختلف رنگی طبق کاتالوگ رنگ موجود در مجموعه رنگ ایکالر آماده کرد.

رنگ اپوکسی در دو نوع اپوکسی پلی امید و اپوکسی پلی امین می باشد که بستگی به سطح کار و شرایط محیطی در پروژه های ساختمانی می توان از آن استفاده کرد.

کاربرد رنگ اپوکسی در ساختمان سازی

رنگ اپوکسی در ساختمان سازی

معمولا برای سطوح کف ساختمان بایستی از اپوکسی پلی امین یا همان اپوکسی کف استفاده گردد، این نوع از رنگ اپوکسی مقاومت بیشتر در برابر انواع مواد شیمیایی و سایش داشته و برای رنگ کردن پارکینگ ، سرویس بهداشتی ، سالنهای ورزشی و غیره مناسب می باشد.

بهتر است جهت دیوار های ساختمان از اپوکسی پلی امید استفاده کرد ، این نوع از رنگ اپوکسی بعلت زمان بیشتری در ژله شدن رنگ پس از مخلوط کردن هاردنر به سما اجازه می دهد رنگ را در مدت زمان بیشتری بتوانید اعمال کنید.

پوششهای اپوکسی پلی امید تقریبا به هر نوع سطحی چسبندگی خوبی دارند مانند سطوح فلزات،پلاستیکها،شیشه،کاغذ،مصنوعات قالبگیری شده،چرم،چوب،سرامیکها،مصالح ساختمانی و غیره.

امروزه حتی هنرمندان از رنگ‌های اپوکسی جهت طراحی داخل ساختمان از قبیل رنگ امیزی میزهای چوبی ،صندلی و بعنوان کفپوش های سه بعدی در سالن ها و سرویس بهداشتی و حمام بکار می برند.

ویژگی رنگ اپوکسی پلی امین چیست؟

  • مقاومت شیمیایی عالی
  • مقاومت سایشی و سختی بسیار بالا
  • مقاومت عالی در برابر آب و رطوبت
  • چسبندگی‌عالی به پرایمر و رنگ میانی
  • قابل اعمال با ضخامت بالای ۱۰۰ میکرون
  • مقاومت اسیدی و بازی مناسب
  • مقاومت بسیار عالی در برابر نمکها
  • براقیت و‌جلوه خوب
  • مقاومت حلالی بسیار عالی
  • مقاومت حرارتی مناسب

از این پوشش به تنهایی یا به عنوان لایه نهایی سیستم های اپوکسی جهت حفاظت از سطوح در محیطهای صنعتی ،شیمیایی و دریایی استفاده می شود.

رنگ اپوکسی بطور کلی مصارف بالایی در حفظ سازه های فلزی داشته و قادر است مخازن ،اسکلت فلزی ساختمان‌ها ،شیروانی ،نمای ساختمان ،پارکینگ ها را در مقابل خوردگی محیطی مثل آب و مواد شیمیایی محافظت کند.

بعلت وجود هاردنر اپوکسی در این رنگ‌ها از این پوشش در مکان هایی که بیشتر حفاظت شیمیایی مد نظر می باشد استفاده می گردد.

با توجه به درصد جامد بالای رنگ اپوکسی پلی امین ، با یک مرحله پاشش می توان ضخامت بالایی بدست آورد.

بهتر است جهت دیوار های ساختمان از اپوکسی پلی امید استفاده کرد ، این نوع از رنگ اپوکسی بعلت زمان بیشتر در ژله شدن رنگ ،پس از مخلوط کردن هاردنر به شما اجازه می دهد.

رنگ را در مدت زمان بیشتری بتوانید اعمال کنید .پوششهای اپوکسی پلی امید تقریبا به هر نوع سطحی چسبندگی خوبی دارند مانند سطوح فلزات ،پلاستیکها،شیشه،کاغذ،مصنوعات قالبگیری شده،چرم،چوب،سرامیکها،مصالح ساختمانی و غیره.

امروزه حتی هنرمندان از رنگ‌های اپوکسی جهت طراحی داخل ساختمان از قبیل رنگ امیزی میزهای چوبی ،صندلی و بعنوان کفپوش های سه بعدی در سالن ها و سرویس بهداشتی و حمام بکار می برند.

مزایای کاربرد رنگ اپوکسی در ساختمان سازی

از مزایای کاربرد رنگ اپوکسی در ساختمان سازی سبک بودن ، در برخی مواقع جهت پوشش سطح طبقات ساختمان ما محدودیت وزنی داریم ، گزینه رنگ کردن کف ،بهترین راه حل جهت پوشش کف می باشد .

قابلیت تغییر رنگ کف در کمترین زمان ،شما در صورت خسته شدن از رنگ کف واحد مسکونی یا اداری خود، می توانید در کمترین زمان و با کمترین هزینه کف پروژه خود را تغییر داده و مطابق دکوراسیون مد نظر رنگ امیزی کنید .

قابلیت ترمیم شدن ،در صورت پوسته شدن و یا خراش رنگ‌های اپوکسی با کمترین هزینه قابلیت ترمیم و اصلاح شدن دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.