رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO

رنگ میانی اپوکسی هایmio   ایکالر یک رنگ میانی دو جزئی اپوکسی – پلی امید  می باشد. این رنگ که حاوی ذرات اکسید آهن میکا می باشد که به آن مشخصات ضد خوردگی بسیار خوبی داده است. نحوه سخت شدن آن حاصل تبخیر حلال و واکنش بین اجزاء است

اپوکسی MIO

توضیحات رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO

از جمله خواص آن عبارتند از:
 1. انعطاف پذیری
 2. مقاومت شیمیایی بالا
 3. مقاومت سایشی و سختی بالا
 4. مقاومت بسیار عالی در برابر آب و رطوبت
 5. چسبندگی عالی به پرایمر و رنگ رویه
 6. قابل اعمال به ضخامت بالای 100 میکرون

موارد مصرف

از این پوشش به عنوان لایه میانی  در سیستم های اپوکسی و پلی یورتان  جهت حفاظت از سطوح در محیطهای صنعتی، شیمیایی و دریایی استفاده می شود. با توجه به درصد جامد بالای رنگ با یک مرحله پاشش می توان ضخامت تا 150 میکرون بدست آورد.. از جمله موارد مصرف آن عبارتند است از:
 • سکوها و تاسیسات حفاری
 • تاسیسات و تجهیزات در تماس با آب
 • قسمت های خارجی مخازن نگهداری
 • پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و کارخانجات شیمیایی
 • سازه های فلزی، لوله ها، پلها و تاسیسات دریایی

مشخصات فنی

فام طوسی (در فام های مختلف قابل ارائه می باشد)
درصد جامد حجمی 65±2
زمان انبارداری یکسال
ضخامت پیشنهادی 100 تا 200میکرون
دانسیته 05، 0 ± 1,65
پوشش تئوری 200 میکرون برای هر کیلوگرم 1.9 مترمربع
پوشش تئوری 200 میکرون برای هر لیتر 3.2 مترمربع
درصد جامد وزنی 80±1
تعداد اجزا دو جزئی
نسبت اختلاط وزنی اجزا 90 درصد جزء اول و 10 درصد جزء دوم (هاردنر)
نسبت اختلاط حجمی اجزا 82 درصد جزء اول و 18 درصد جزء دوم (هاردنر)

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عمقی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 2 تا 3 ساعت 24 ساعت 7 روز 12 تا 14 ساعت ساعت 6 روز عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر TED (تینر اپوکسی)
دمای اعمال 5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد
تعداد اجزاء دو جزء
نسبت اختلاط 89 به 11
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
عمر مفید مخلوط رنگ و هاردنر 8 ساعت در دمای 20 درجه سانتیگراد
شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
درصد حلال 15-10درصد 10-5 درصد 10-6درصد 10-6درصد
فشار سرنازل 4-6 بار 120-160بار
قطر سر نازل 6/1 تا 8/1میلیمتر 25/0 تا 5/0 میلیمتر
فاصله دست 30-50 سانتیمتر 40-60 سانتیمتر

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آالینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد. سطوح فولادی – سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد. زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بالست تا درجه 5/2 SA سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ST3-ISO )SP10-SSPC )انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد. بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کامال تمیز نمایید. دقت شود که اعمال الیه اول )پرایمر( باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد.

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه رنگ آمیزی، ابتدا هاردنر مربوطه را با نسبت پیشنهادی به ترکیب اضافه نموده و مخلوط را کاملا میکس نمایید تا یکنواخت گردد. تینر مخصوص اپوکسی را به مقدار مناسب  به مخلوط اضافه نموده و هم بزنید تا آستری قابل اجرا گردد سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ا یمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حالل مناسب تمیز نموده و با مقدار زیاد ی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

آستری اپوکسی میانی های بیلد پلی آمید

آستری اپوکسی میانی های بیلد پلی آمید

رنگ میانی اپوکسی های بیلد ایکالر یک رنگ میانی دو جزئی اپوکسی – پلی امید می باشد. نحوه سخت شدن آن حاصل تبخیر حلال و واکنش بین اجزاء است

تینر اپوکسی

تینر اپوکسی ایکالر یک حلال فرآوری شده است که حاصل واکنش شیمیایی و اختلاط فیزیکی حلال های آروماتیک و آلیفاتیک سبک و الکل ها می باشد. از اینتینر جهت حلالیت و حصول…

رنگ اپوکسی بدون حلال

رنگ رویه اپوکسی ایکالر یک رنگ دو جزئی اپوکسی – پلی آمین سیکلوآلبفاتیک می باشد. نحوه سخت شدن آن حاصل تبخیر حلال وواکنش بین اجزاء است.

رنگ اپوکسی فنولیک

رنگ اپوکسی فنولیک ایکالر یک رنگ رویه بر پایه اپوکسی فنولیک – پلی آمین آداکت آلیفاتیک می باشد. مکانیزم سخت شدن آن تبخیر حلال و واکنش …