تینر اپوکسی

تینر اپوکسی ایکالر یک حلال فرآوری شده است که حاصل واکنش شیمیایی و اختلاط فیزیکی حلال های آروماتیک و آلیفاتیک سبک و الکل ها می باشد. از این تینر جهت حلالیت و حصول به شرایط اجرایی رنگ های اپوکسی استفاده می شود.

تینر فوری

توضیحات تینر اپوکسی

از جمله خواص آن عبارتند از :

  1. حلالیت بسیار خوب
  2. کمک به افزایش خواص فیزیکی رنگ ها
  3. کمک به خشک شدن سریعتر رنگ
  4. افزایش قابلیت های اجرایی رنگ ها مانند لولینگ و براقیت و شره
  5. جلوگیری از تاول زدن و جوش زدن رنگ ها

موارد مصرف

از این تینر برای گروه آستری های اپوکسی ایکالر و گروه رنگ های میانی اپوکسی ایکالر و رنگ های رویه اپوکسی ایکالر و همچنین سایر پوشش های اپوکسی مانند لاک ها و کفپوش ها با پیش کدهای EP , EC , EF قابل استفاده می باشد. از جمله موارد مصرف آن عبارت است از :

  • حلال کلیه رنگ ها و آستری های ایکالر
  • حلال شستشو ظروف
  • حلال شستشوی سطوح

مشخصات فنی

فام

شفاف متمایل به زرد

زمان انبارداری

5 سال

دانسیته

1، 0 ± 0,8


شرایط و تجهیزات اعمال

دمای استفاده در رنگ ها

5 تا 50 درجه سانتیگراد

مقدار مصرف

بسته به نوع رنگ و دمای محیطی و تجهیزات اجرایی تعیین می گردد

به عنوان مثال جهت استفاده با آستری اپوکسی زینک ریچ ایکالر با کد EPD008 – 400 در دمای 25 درجه سانتیگراد و یا تجهیزات مختلف به شرح ذیل می باشد:

شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
درصد حلال 7-10درصد 3-5 درصد 5-7 درصد 4-6 درصد
فشار سرنازل 4 -6 بار 140 – 160 بار
قطر سر نازل 4/1 تا 2 میلیمتر 4/0 تا 55/0 میلیمتر
درصد حلال 7-10 درصد 3-5 درصد 5-7 درصد 4-6 درصد


دستورالعمل استفاده درآماده سازی رنگ با تینر اپوکسی

ابتدا رنگ را هم زده تا کاملا مخلوط گردد، دقت شود که هیچگونه رسوبی در ته ظرف باقی نماند سپس هاردنر مربوطه را با نسبت پیشنهادی به رنگ اضافه نموده و مخلوط را کاملا میکس نمایید یا یکنواخت گردد. تینر اپوکسی را به مقدار مناسب(مقدارآن بسته به روش اعمال متغیر می باشد) به مخلوط اضافه نموده و به هم بزنید تا رنگ قابل اجرا گردد. سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.


نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود.
توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.


ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ایمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد.

در صورت تماس با پوست محل با مقدار زیادی آب ولرم و صابون شستشو نمایید از خوردن و تنفس بخارات تینر به ویژه رد هنگام اعمال به شدت اجتناب گردد.

در هنگامی که چشم با آن آلوده گردید سریعا با آب به مقدار زیاد شستشو و سپس به دکتر مراجعه شود. به دستورالعمل ایمنی کالا (MSDS) توجه شود.

محصولات مشابه

رنگ کولتاراپوکسی مشکی

رنگ کولتار اپوکسی مشکی ایکالر یک رنگ دو جزئی کولتار اپوکسی – پلی امید می باشد و دقیقا منطبق بر IPS – M – TP- 190 می باشد. در این محصول از کولتار استفاده شده.

واش پرایمر

واش پرایمر اکالر یک رنگ با پایه اصلی و سخت کننده اسیدی تشکیل شده است که قبل از کاربرد با نسبت های مشخص با هم ترکیب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO

نگ میانی اپوکسی هایmio ایکالر یک رنگ میانی دو جزئی اپوکسی – پلی امید می باشد. این رنگ که حاوی ذرات اکسید آهن میکا می باشد که به آن مشخصات ضد خوردگی بسیار خوبی داده است.

رویه اپوکسی پلی آمید بهداشتی

رنگ رویه اپوکسی بهداشتی ایکالر یک پرایمر دو جزئی اپوکسی –پلی امید می باشد این رنگ همچنین دارای تاییدیه جهت استفاده در بخش های بهداشتی و سیستم های آب آشامیدنی می باشد.