آستری آلکید سیلیکون

آستری آلکید سیلیکون زینک کرومات ایکالر یک آستری ضد خوردگی و مقاوم حرارتی می باشدو تحمل دمایی این پوشش تا 250 درجه سانتیگراد است و با دارا بودن زینک کرومات مقاومت های خوردگی مناسب دارد. از جمله خواص تامین شده

رنگ آلومینیومی نسوز

توضیحات آستری آلکید سیلیکون مقاوم تا 250 درجه سانتیگراد زینک کرومات

از این پوشش عبارتست از :
  1. مقاومت آب و هوایی خوب
  2. مقاومت در برابر شوک حرارتی
  3. قابل اعمال بر روی پرایمر زینک اتیل سیلیکات
  4. مقاومت عالی در برابر حرارت پیوسته تا 250 تا درجه سانتیگراد
  5. مقاومت عالی در برابر حرارت نا پیوسته تا 270 تا درجه سانتیگراد

موارد مصرف

از این پرایمر به تنهایی یا به عنوان لایه اول در سیستم های مقاومت حرارتی تا دمای 250 درجه استفاده می گردد. این پرایمر با توجه به دارا بودن مشخصات خوب ضد خوردگی کاربرد ویژهای در بخش هایی که به صورت مدام حرارت و خوردگی وجود دارد استفاده می گردد. از موارد استفاده از آن عبارت است از:
  • تاسیسات و سازه های فلزی در معرض دما تا 250 درجه سانتیگراد
  • کوره های صنعتی و فضاهای با حرارت بالا
  • سطوح در معرض حرارت در نیروگاه های حرارتی و پالایشگاه ها

مشخصات فنی

فام نقره ای – طوسی و فام های دیگر به صورت محدود
درصد جامد حجمی 45±2
زمان انبارداری 12 ماه در دمای 25 درجه سانتیگراد
ضخامت پیشنهادی 20 میکرون
دانسیته 05، 0 ± 1,35
پوشش تئوری 30 میکرون 11 مترمربع

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدن زمان اعمال لایه بعدی
دما سطحی عمقی سخت شدن کامل حداقل حداکثر ملاحظات
25 درجه سانتیگراد 50 دقیقه بعد از پخت در دمای 250 درجه سانتیگراد در طول 1 ساعت 1 ساعت عوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

تینر تینر آلکید سیلیکون
دمای اعمال 5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی 80 درصد
دمای سطح 3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمال اسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
شرایط اعمال اسپری معمولی اسپری بدون هوا برس رول
درصد حلال 7-9 درصد 3-5 درصد 4-6 درصد 4-6 درصد
فشار سرنازل 2-5 بار 120-150 بار
قطر سر نازل 2/1 تا 8/1 میلیمتر 35/0 تا 5/0 میلیمتر
درصد حلال 30-50درصد 40-60 درصد

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد. سطوح فولادی سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد. زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بلاست تا درجه 5/2  SA سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ISO-ST3  (SSPC-SP10) انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد. بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کاملا تمیز نمایید. دقت شود که اعمال لایه اول (پرایمر) باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد

دستورالعمل رنگ آمیزی

بعد از آماده سازی سطح و انتخاب نحوه رنگ آمیزی، ابتدا پود ر و محلول مربوطه را با نسبت پیشنهادی به ترکیب نموده و مخلوط را کامال میکس نمایید تا یکنواخت گردد. تینر مخصوص اتیل سیلیکات را به مقدار مناسب در صورت نیاز (به صورت معمول نیاز نمی باشد) به مخلوط اضافه نموده و هم بزنید تا آستری قابل اجرا گردد سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.

نگهداری وحمل و نقل

رنگ فوق قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود. توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید. دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.

ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ایمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد. در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیادی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

محصولات مشابه

آلکید سیلیکون 250 درجه

رنگ نسوز الکید سیلیکون 250 درجه سانتیگراد ایکالر یک رنگ مقاوم حرارتی می باشد، مکانیزم سخت شدن رنگ واکنش بین مولکولی می باشد که دراثر حرارت انجام می شود.

رنگ آلومینیومی نسوز

آلکید سیلیکون 300 درجه سانتیگراد

آستری آلکید سیلیکون زینک کرومات ایکالر یک آستری ضد خوردگی و مقاوم حرارتی می باشدو تحمل دمایی این پوشش تا 300 درجه سانتیگراد است.

اتیل سیلیکات

استری اتیل سیلیکات روی

محصول آستری اتیل سیلیکات روی ایکالر یک پرایمر دو جزئی زینک اتیل سیلیکات شامل محصول اتیل سیلیکات و گرد روی می باشد. آستری منطبق بر استاندارد (IS-M-TP-210)می باشد.

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

پوشش ضد حریق متورم شونده آب پایه

رنگ ضد حریق آب پایه ایکالر یک پوشش بر پایه رزین های آلی می باشد. این پوشش ها در دمای حدود 200 درجه فعال شده و تشکیل لایه کربنی متخلل و حجیمی را می دهد.