ایکالر

رنگ میانی آلکیدی (IPS-M-TP-155)

رنگ میانی آلکیدی ایکالر حاوی پیگمنت آلومینیوم می باشد. پوشش مذکور مطابق با استاندارد، IPS- M- TP-155 می باشد خشک شدن آن حاصل پرش حلال و اکسیداسیون می باشد.


دانلود

رنگ روغنی

توضیحات رنگ میانی آلکیدی (IPS-M-TP-155)

از جمله خواص رنگ میانی آلکیدی عبارتند از :

  1. انعطاف پذیری خوب
  2. مقاوم در برابر اشعه خورشید
  3. مقاوم در برابر نفوذ عوامل خوردنده
  4. ایجاد سطح صاف و یکنواخت
  5. چسبندگی عالی بر روی سطح فلزی
  6. مقاومت خوردگی خوب

بیشتر بدانید : رنگ نسوز سیلیکنی600 درجه

موارد مصرف

از رنگ میانی آلکیدی رنگ به عنوان لایه میانی در سیستم های سه لایه آلکیدی استفاده می شود. به عنوان مثال در سیستم رنگی بر روی پرایمر آلکیدی اکسید آهن بسیار مناسب می باشد. از جمله  موارد مصرف آن عبارت است از :

  • دستگاه ها و تجهیزات صنعتی
  • خطوط لوله بیرون و در معرض هوا
  • تجهیزات و صنایع دریایی و تاسیسات روبنایی عرشه کشتی
  • سازه ها و اسکتل های فلزی

مشخصات فنی

فامنقره ای
درصد جامد حجمی57±2
زمان انباردارییکسال
ضخامت پیشنهادی40 تا 70  میکرون
دانسیته05، 0 ± 1,18
پوشش تئوری 70 میکرون برای هر کیلوگرم7 مترمربع
پوشش تئوری 70 میکرون برای هر لیتر8,3 مترمربع
تعداد اجزاتک جزئی

شرایط خشک شدن و پوشش دهی

زمان خشک شدنزمان اعمال لایه بعدی
دماسطحیعمقیسخت شدن کاملحداقلحداکثرملاحظات
25 درجه سانتیگراد4 ساعت24 ساعت7 روز24 ساعت5 روزعوامل دیگری از جمله ضخامت فیلم رنگ و تغییرات دما و … بر زمان خشک شدن تاثیر دارد.

شرایط و تجهیزات اعمال

بیشتر بدانید : رنگ رویه پلی اورتان

تینرتینر  آلکیدی
زمان انباردارییکسال
دمای اعمال5 تا 50 درجه سانتیگراد
حداکثر رطوبت نسبی80 درصد
دمای سطح3 تا 5 درجه بالای نقطه شبنم
روش اعمالاسپری هوا. اسپری بدون هوا و برس و رول
شرایط اعمالاسپری معمولیاسپری بدون هوابرسرول
درصد حلال10 تا 15 درصد4 تا 7 درصد4-7 درصد4-6 درصد
فشار سرنازل4 تا 6 بار120 – 160 بار
قطر سر نازل6/1 تا 2 میلیمتر25/0 تا 55/0 میلیمتر
فاصله دست30-50 سانتیمتر40-60 سانتیمتر

آماده سازی سطح

سطوح رنگ آمیزی شده رنگ میانی آلکیدی – این سطوح باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و آلاینده های دیگر باشد. قبل از رنگ آمیزی سطح باید کاملا خشک گردد و اگر مدت زمان زیادی از اعمال رنگ زیرین گذشته باشد زبری مناسبی توسط سنباده نرم بر روی سطح ایجاد گردد.

سطوح فولادی- سطح فولاد را با حلال مناسب شستشو دهید تا عاری از چربی و نمک و هر گونه آلاینده دیگر گردد.

زنگ زدایی و ایجاد پروفایل بر روی سطوح را با روش های مختلف از قبیل سند بلاست تا درجه 5/2 سوئدی یا به وسیله ابزار مکانیکی تا درجه ISO-ST3 انجام دهید. در سازه های فلزی و نقاط جوشکاری شده و گوشه ها باید صاف و صیقلی و عاری از هر گونه زائده و تیزی گردد.

بیشتر بدانید : حلال رنگ اپوکسی چیست

بعد از انجام زنگ زدایی و ایجاد پروفایل ذرات حاصل از آماده سازی و سایر آلودگی ها را با فشار باد عاری از رطوبت و چربی و با روش وکیوم از روی سطح زدوده و کاملا تمیز نمایید. دقت شود که اعمال لایه اول (پرایمر) باید حداکثر دو ساعت بعد از آماده سازی انجام پذیرد.

آماده سازی سطح رنگ میانی آلکیدی

سطوح بتنی – اگر بتون تازه باشد، باید 28 روز از اعمال بتن گذشته باشد (سطح بتن کاملا خشک شده باشد) در صورتی که بتون قدیمی باشد باید سطح توسط آب شیرین شستشو گردد تا آلاینده هایی از قبیل نمکهای تشکیل شده، چربی، گرد و غبار، ذرات سست و ناپایدار و … از سطح آن بر طرف گردد .

توصیه می گردد در صورت نیاز خصوصا در مورد بتون های قدیمی از چربیگیرهای قلیایی برای پاک شدن کلیه آلاینده ها استفاده گردد و عملیات شستشو با آب بعد از چربیگیری تکرار گردد.

در ادامه به جهت ایجاد زبری مناسب به دو روش شیمیایی و مکانیکی می توان عمل نمود در روش مکانیکی توسط ابزار مکانیکی power tool زبری مناسب روی سطح ایجاد شده و در نهایت توسط فشار بادی عادی از رطوبت و چربی و یا به روش خلا سطح از کلیه ذرات بجا مانده پاک شده و آماده رنگ آمیزی می گردد.

در روش شیمیایی زبری سطح توسط اسیدهای مناسبی بر روی بتون صورت می گیرد (acid pickling). در نهایت سطح با آب شیرین شستشو و پس از خشک شدن ، آماده رنگ آمیزی می گردد.


دستورالعمل رنگ آمیزی

بعداز آماده سازی سطح و انتخاب نحوه رنگ آمیزی، ابتدا رنگ را هم زده تا کاملا مخلوط گردد، دقت شود که هیچگونه رسوبی در ته ظرف باقی نماند .

تینر مخصوص آلکیدی را به مقدار مناسب (مقدار آن بسته به روش اعمال متغییر می باشد) به مخلوط اضافه نموده و به هم بزنید تا رنگ قابل اجرا گردد سپس با ابزار مناسب رنگ را اعمال نمایید.


نگهداری وحمل و نقل

رنگ میانی آلکیدی قابل اشتعال بوده بنا بر این باید در ظرف دربسته و پلمپ شده و به دور از رطوبت و آتش و جریان شدید برق و مواد محترقه نگهداری شود.

توصیه می گردد بعد از باز کردن درب ظرف محتویات آن را در کوتاه ترین زمان مصرف نمایید.
دمای مناسب انبار 20 درجه سانتیگراد می باشد.


ایمنی

هنگام کاربرد رنگ از تجهیزات ایمنی نظیر ماسک و عینک و روپوش و تهویه مناسب استفاده گردد.

در صورت تماس با پوست محل را با پارچه آغشته به حلال مناسب تمیز نموده و با مقدار زیادی آب ولرم و صابون شستشو نمایید . از تنفس بخارات رنگ به ویژه در هنگام اعمال اجتناب گردد.

بیشتر بدانید : اسپری رنگ نسوز

محصولات مشابه


آستری الکیدی زینک کرومات​

آستری الکیدی زینک کرومات

آستری آلکیدی زینک کرومات روی ایکالر به عنوان آستری ضد خوردگی کاربرد وسیعی برای سازه های فلزی دارند که این خاصیت به دلیل وجود پیگمنت ضد خوردگی زینک کرومات روی در این رنگ می باشد.

رنگ رویه آلکیدی براق

رنگ رویه آلکیدی براق

رنگ رویه آلکیدی (روغنی) ایکالر به صورت تک جزئی بوده و بر پایه رزین آلکید تقویت شده تهیه می شود. این رنگ طبق مشخصات فنی استاندارد IPS-M-TP-130 تهیه شده است.


رنگ رویه آلکیدی مات

رنگ رویه آلکیدی مات

رنگ رویه آلکیدی (روغنی) ایکالر به صورت تک جزئی بوده و بر پایه رزین آلکید تقویت شده تهیه می شود. این رنگ طبق مشخصات فنی استاندارد IPS-M-TP-130 تهیه شده است.

رنگ رویه آلکیدی نیمه براق​

رنگ رویه آلکیدی نیمه براق

رنگ رویه آلکیدی (روغنی) ایکالر به صورت تک جزئی بوده و بر پایه رزین آلکید تقویت شده تهیه می شود. این رنگ طبق مشخصات فنی استاندارد IPS-M-TP-130 تهیه شده است.

بیشتر بدانید : جدول رنگبندی رال

شرکت ایکالر مجموعه ایی بزرگ و معتبر با بیش از 25 سال سابقه بوده که با شرکت‌ها و موسسات متعدد داخلی و خارجی همکاری دارد. انواع رنگ‌های نسوز و سایر رنگ‌ها نظیر اپوکسی، پلی اورتان، روغنی الکیدی، ترافیکی و …

در مجموعه ایکالر موجود بوده که همگی با تضمین کیفیت ارائه می‌شوند. ایکالر تجربه درخشانی در زمینه فروش و اجرای انواع رنگ‌ها داشته که کارشناسان مجموعه آماده آموزش و ارائه راهنمایی‌های ارزشمند به افراد، صنایع، شرکت‌ها و موسسات هستند.

برای خرید و دریافت مشاوره می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با مجموعه ایکالر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، شماره ۶۳۶
۰۲۱۸۸۵۲۲۴۰۰
۰۹۱۲۱۵۴۰۹۷۴
Sales@e-color.ir
فروشگاه مرکزی : تهران ، خیابان مصطفی خمینی ،بعد از تقاطع امیر کبیر پلاک ۷۵۸ رنگ ایکالر
۰۲۱۳۳۹۱۲۷۵۷
۰۹۰۲۱۵۴۰۹۷۴