ایکالر

ویژگی خاص رنگ نسوز ایکالر برای قابلمه

رنگ نسوز برای قابلمه شرکت ایکالر

یکی از وسایل پر کاربرد در درون آشپزخانه، قابلمه است. قابلمه‌ها به دفعات مکرر برای پخت و پز و حتی گرم کردن غذا به کار گرفته می‌شوند. از آنجاییکه قابلمه‌ها در معرض حرارت مستقیم شعله گاز قرار دارند و غذا نیز درون آن گرم می‌شود باید دارای رنگی مقاوم و نسوز باشند به همین دلیل […]

Table of Contents

یکی از وسایل پر کاربرد در درون آشپزخانه، قابلمه است. قابلمه‌ها به دفعات مکرر برای پخت و پز و حتی گرم کردن غذا به کار گرفته می‌شوند.

از آنجاییکه قابلمه‌ها در معرض حرارت مستقیم شعله گاز قرار دارند و غذا نیز درون آن گرم می‌شود باید دارای رنگی مقاوم و نسوز باشند به همین دلیل در ساخت آن‌ها از رنگ‌های نسوز استفاده می‌شود. مناسب‌ترین قیمت رنگ نسوز برای قابلمه را از ایکالر بخواهید.

رنگ نسوز :

رنگ نسوز همانطور که از نام آن پیداست در برابر درجه حرارت بالا بسیار مقاوم بوده و مانع از گسترش آتش سوزی می‌شود. رنگ‌های نسوز طوری فرموله شده‌اند که حرارت‌های بسیار بالا را تحمل کرده و تغییر حالت نمی‌دهند.

از سویی دیگر رنگ نسوز در برابر مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد به همین دلیل قابلمه‌ها به راحتی با مواد شوینده مختلف شسته و تمیز می‌شوند.

رنگ‌های صنعتی عادی قابلیت استفاده برای قابلمه را ندارند زیرا نمی‌توانند دماهای بالا را طاقت آورده و در برابر خط و خش مقاومت لازم را ندارند. به دلیل ضعیف بودن رنگ‌های صنعتی ممکن است پس از ساییدگی در همان مکان زنگ زدگی اتفاق بیفتد به همین علت تاکید بر استفاده از رنگ‌های نسوز است.

رنگ نسوز از سیلیکون، زنجیره‌های اکسیژن و پیگمنت آلومینیوم تشکیل شده است. تمامی متریال‌های موجود در رنگ نسوز دست به دست یکدیگر داده‌اند تا رنگ تبدیل به ماده‌ای نسوز شود.

هرچقدر میزان سیلیکون به کار رفته در ساخت رنگ نسوز بیشتر شود مقاومت رنگ نسبت به حرارت افزایش می‌یابد. رنگ‌های نسوز همچون عایق عمل کرده که قابلمه را می‌پوشانند. قیمت رنگ نسوز برای قابلمه بسیار مناسب بوده که می‌توان با آن پوشش ایده‌آلی ایجاد کرد.

بیشتر بدانید : جدول رنگبندی رال

انواع رنگ نسوز :

رنگ نسوز برای قابلمه

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت رنگ نسوز برای قابلمه، نوع آن است. رنگ‌های نسوز انواع مختلفی دارند. اصلی‌ترین تفاوت میان رنگ‌ها، میزان تحمل آن‌ها در برابر حرارت است. برخی از رنگ‌های نسوز قادر به تحمل درجه حرارت 200 سانتی گراد و برخی دیگر می‌توانند تا 800 و گاه 1000 درجه سانتی گراد را تحمل کنند.

برای انتخاب رنگ نسوز مناسب باید سطح را در نظر گرفت زیرا برخی از سطوح در معرض تماس با دماهای بالا قرار دارند در حالیکه بعضی از انواع سطوح در مواجه با درجه حرارت کمتری هستند.

شناخت نوع رنگ‌ها نیاز به تخصص داشته که می‌توانید با کارشناسان مجموعه ایکالر در تماس باشید تا با بهر‌گیری از آموزش و راهنمایی‌ها مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید : حلال رنگ اپوکسی چیست

انواع رنگ نسوز عبارتند از:

• رنگ نسوز بر پایه سیلیکون یا اپوکسی:

رنگ‌های نسوز سیلیکونی مقاومت بالایی در برابر دمای زیاد دارند که از آن‌ها می‌توان بر روی لایه‌های داغ استفاده کرد بدون اینکه خاصیت اصلی خود را از دست بدهند.

• پوشش‌های افزودنی فلزی و اسپری فلزی:

از اسپری رنگ نسوز در سطوح فلزی که نیاز به مقاومت بالا در برابر خوردگی و حرارت دارند استفاده می‌شود.

• پوشش پودری با افزایش دما:

عموما رنگ‌های نسوز پودری بر پایه سیلیکون و اپوکسی بوده که بدون VOC هستند و در رنگبندی‌‌های مختلف وجود دارند.‌

• رنگ سرامیکی با درجه حرارت بالا:

رنگ سرامیکی با درجه حرارت بالا

رنگ‌های سرامیکی نسبت به سایر انواع رنگ‌های نسوز مقاومت بسیار بالاتری در برابر حرارت داشته که هنگام استفاده از آن با فشار بالا، عایق و فلز زیرین به خوبی محافظت می‌شود.

رنگ‌های نسوز در سه نوع اسپری، گالنی و حلبی به فروش می‌رسند. نوع اسپری حجم کمتری داشته که می‌توان با آن سطوح کوچک و جزئی را رنگ کرد.

در اسپری کردن رنگ نسوز باید به این نکته توجه داشت که به هیچ عنوان نباید لایه ضخیمی از رنگ به وجود آید زیرا در غیر این صورت رنگ شره کرده و احتمال ترک برداشتن زیاد است. نمونه‌های گالنی و حلبی حجم زیادی داشته که از آن‌ها برای سطوح بزرگ و پروژه‌های عظیم استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید : اسپری رنگ نسوز

رنگبندی‌های رنگ نسوز برای قابلمه :

رنگبندی‌های رنگ نسوز برای قابلمه

رنگ‌های نسوز در انواع مختلفی تولید شده‌اند و به دلیل اینکه از آن‌ها در سطوح مختلف استفاده می‌شود در رنگ‌های مختلف وجود دارند. قابلمه وسیله‌ای است که به صورت تکی یا سرویس به فروش می‌رسد و با توجه به جنس ماده مصرفی در ساخت آن و اعمال سلیقه مشتریان، در رنگ‌های مختلفی وجود دارد.

رنگبندی رنگ‌های نسوز در مجموعه ایکالر کامل بوده که مشتریان می‌توانند نسبت به خرید مورد دلخواه خود اقدام نمایند. قیمت رنگ نسوز برای قابلمه متنوع بوده که خوش قیمت‌ترین‌ها با کیفیت بالا در ایکالر موجود است.

ویژگی‌های رنگ نسوز برای ظروف پخت و پز

ویژگی‌های رنگ نسوز برای ظروف پخت و پز برای مقابله با دماهای بالا شناخته شده‌اند و اهمیت زیادی در حفظ ایمنی و بهداشت دارند. این رنگ‌ها از ترکیباتی تشکیل شده‌اند که هیچ گونه مواد شیمیایی مضر را در دماهای بالا آزاد نمی‌کنند، بنابراین برای استفاده در ظروف آشپزی بسیار مناسب هستند. از طرف دیگر، قابلیت چسبندگی بسیار بالای رنگ‌های نسوز به سطوح فلزی باعث می‌شود به خوبی به ظروف بچسبد و پوسته پوسته نشود.

مزایای استفاده از رنگ نسوز در ظروف آشپزی

استفاده از رنگ نسوز در ظروف پخت و پز دارای مزایای فراوانی است. یکی از مهمترین مزایا، مقاومت بالای این رنگ‌ها در برابر حرارت است که ظروف را در برابر سوختگی و تغییر رنگ حفظ می‌کند. این ویژگی نه تنها به طول عمر ظروف کمک می‌کند بلکه به ظاهر آنها نیز اهمیت می‌دهد. همچنین، قابلیت مقاومت بالا در برابر سایش و خراش نیز امکان دارد که ظروف بتوانند در برابر استفاده روزمره و بازشویی مداوم مقاومت بیشتری داشته باشند.

کاربردهای گسترده رنگ نسوز در آشپزخانه

رنگ نسوز از قابلیت استفاده در انواع مختلفی از ظروف آشپزخانه برخوردار است. این کاربردها شامل پوشش قابلمه‌ها، تابه‌ها، کتری‌ها و حتی ظروف مخصوص فر می‌شود. فراهم کردن یک لایه محافظتی، از جلوگیری از زنگ‌زدگی و خرابی ظروف جلوگیری می‌کند و عملکرد آنها را در پخت و پز بهبود می‌بخشد. بهره‌برداری از رنگ نسوز در ظروف آشپزخانه، ضمن افزایش عمر مفید ظروف، به بهبود کیفیت و طعم غذا نیز کمک می‌کند، زیرا این رنگ‌ها هیچ تأثیری بر روی مواد غذایی ندارند.

بیشتر بدانید : رنگ نسوز سیلیکنی600 درجه

ویژگی رنگ نسوز برای قابلمه :

به طور کلی قیمت رنگ نسوز برای قابلمه مناسب بوده که از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مقاوم در برابر حرارت در طیف ۲۰۰ تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد

• مقاومت در برابر شوک حرارتی

• مقاوم در برابر اکسید شدن

• مقاوم در برابر خوردگی

• دوام فوق العاده بالا

رنگ کردن قابلمه :

قیمت رنگ نسوز برای قابلمه هرچقدر که باشد برای اینکه کار به خوبی اجرا شود باید مواردی را قبل رنگ کردن رعایت کرد، از جمله:

• تمیز کردن سطح مورد نظر از هرگونه آلودگی، چربی و غبار

• خشک کردن کامل بیرون و داخل قابلمه

• در صورت نیاز سنباده کشی برای یک دست شدن رنگ‌های قدیمی به کار رفته

• اعمال رنگ بر روی سطح بلافاصله پس از پاکسازی

• رنگ زدن در محیط باز و تمیز

• رنگ زدن در محیط با دمای مناسب بین ۱۰ تا ۴۰ سانتیگراد

• عدم اعمال رنگ بر روی سطوح یخ زده، داغ و مرطوب

بیشتر بدانید : رنگ رویه پلی اورتان

خرید رنگ نسوز برای قابلمه از ایکالر :

شرکت ایکالر با بیش از بیست و پنج سال سابقه تاکنون با شرکت‌های متعدد داخلی و خارجی همکاری داشته است به همین دلیل انواع رنگ‌های صنعتی و نسوز با طیف دمایی مختلف را موجود داشته که‌ کیفیت همگی تضمین شده است.

مشتریان گرامی می‌توانند ضمن برخورداری از مشاوره‌های کارشناسان مجموعه ایکالر مناسب‌ترین رنگ را برای قابلمه و سایر لوازم خانگی تهیه نمایند. تمامی محصولات در اسرع وقت و با بسته بندی مناسب به سراسر ایران ارسال می‌شود.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، شماره ۶۳۶
۰۲۱۸۸۵۲۲۴۰۰
۰۹۱۲۱۵۴۰۹۷۴
Sales@e-color.ir
فروشگاه مرکزی : تهران ، خیابان مصطفی خمینی ،بعد از تقاطع امیر کبیر پلاک ۷۵۸ رنگ ایکالر
۰۲۱۳۳۹۱۲۷۵۷
۰۹۰۲۱۵۴۰۹۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *