ایکالر

طریقه مصرف رنگ اپوکسی چگونه است؟ + نکات مهم

طریقه مصرف رنگ اپوکسی چگونه است؟ + نکات مهم

یکی از رنگ‌های صنعتی بسیار مشهور در این روزها رنگ‌های اپوکسی هستند. از رنگ‌های اپوکسی برای رنگ‌آمیزی کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این رنگ بسیار با دوام هستند و بعد از انجام رنگ‌آمیزی تغییر دادن آن‌ها بسیار سخت است. رنگ اپوکسی ماده‌ای سالم است و حتی برای کودکان خطرناک نیست. در ادامه با ما همراه شوید […]

Table of Contents

یکی از رنگ‌های صنعتی بسیار مشهور در این روزها رنگ‌های اپوکسی هستند. از رنگ‌های اپوکسی برای رنگ‌آمیزی کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این رنگ بسیار با دوام هستند و بعد از انجام رنگ‌آمیزی تغییر دادن آن‌ها بسیار سخت است. رنگ اپوکسی ماده‌ای سالم است و حتی برای کودکان خطرناک نیست. در ادامه با ما همراه شوید تا با این رنگ صنعتی بیشتر آشنا شویم و طریقه مصرف رنگ اپوکسی را نیز بررسی کنیم.

معرفی رنگ اپوکسی و طریقه مصرف رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی یکی از انواع رنگ‌های رزین است که کاربردهای بسیار گسترده و متنوعی دارد. این نوع رنگ با داشتن ویژگی‌هایی مانند دوام بالا، مقاومت در برابر سایش و ضربه، براق بودن، بدون بو بودن برای رنگ‌آمیزی کف بسیار محبوب شده‌اند. رنگ‌های اپوکسی دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند و شما می‌توانید هر رنگی را برای رنگ‌آمیزی کف ساختمانتان انتخاب کنید.

رنگ اپوکسی ماده خطرناکی نیست و استنشاق آن هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. همچنین این رنگ دارای سه نوع آماده، نیمه آماده و پودری است. در ادامه انواع این رنگ را بررسی می‌کنیم.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی آماده:

همان‌طور که از نام‌گذاری این رنگ مشخص است، رنگ اپوکسی آماده است و خطری ندارد. سپس ماده سخت‌کننده به این رنگ اضافه می‌شود و برای استفاده در رنگ‌آمیزی کف ساختمان آماده می‌شود.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی نیمه آماده:

این نوع از رنگ‌های اپوکسی به‌صورت مایع و بی‌خطر است. برای استفاده از رنگ‌های نیمه آماده باید هاردنر به اپن اضافه کنید. البته این کار نیاز به تخصص دارد و نباید در ترکیب کردن دو ماده اشتباه عمل کنید.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی پودری:

رنگ‌های پودری به‌صورت پودر هستند و باید تشکیل آن‌ها باید هاردنر را اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه هم بزنید. به علت اینکه ساختار این نوع رنگ پودری است و در هنگام آماده کردن اپن ذرات در هوا پخش می‌شوند، بهتر است قبل از آماده کردن رنگ اپوکسی پودری از ماسک استفاده کنیم.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی:

رنگ اپوکسی کاشی یکی از پراستفاده‌ترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی کف ساختمان است. این رنگ برای پوشاندن و عایق کردن کف به کار می‌رود. از فواید رنگ‌آمیزی با رنگ اپوکسی کاشی می‌توان به براق کردن کف ساختمان، استحکام بالا و کاهش احتمال خرابی و ترک برداشتن اشاره کرد.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی با سایر رنگ‌ها متفاوت است و فرایند اپن کمی پیچیده‌تر است. در ادامه طریقه استفاده از این نوع رنگ را به‌صورت مرحله به مرحله بررسی می‌کنیم.

معرفی رنگ اپوکسی و طریقه مصرف رنگ اپوکسی

مرحله اول

در ابتدا قبل از انجام رنگ‌آمیزی باید محیط را برای این کار آماده کنید. آماده‌سازی محیط شامل تمیز کردن کف ساختمان می‌شود. هر ماده کثیف و یا چسبنده را به‌وسیله یک چاقو فلزی از کف جدا کنید به‌صورت کف ساختمان کاملاً تمیز و صاف باشد. کف زمین را باید سنباده بکشید و بهتر است برای سریع‌تر انجام شدن این کار از سنباده‌های برق استفاده کنید. سپس باید مجدداً طی بکشید و گرده‌ای مربوط به سنباده کشی را پاک کنید.

مناطقی که چرب شده‌اند را به‌وسیله چربی‌زدا با برس تمیز کنید و کل کف ساختمان را با آب و صابون شست‌وشو دهید. برای خشک شدن محیط از پنکه و حوله استفاده کنید. در صورت باز گذاشتن درب‌ها و پنجره ها ممکن است مجدداً کف ساختمان کثیف شود یا خاک بگیرد.

مرحله 2

با وجود طولانی بودن مراحل رنگ‌آمیزی و طریقه مصرف رنگ اپوکسی در مقایسه با رنگ‌های پلی اورتان و رنگ‌های نسوز، این رنگ دوام بالا داشته و از خراب شدن کاشی‌ها و کف ساختمان جلوگیری می‌کند. شما باید با در نظر گرفتن کیفیت و قیمت اپوکسی یکی از بهترین شرکت‌های فروش را برای خرید اپوکسی انتخاب کنید. بعد از آن این رنگ را درون یک سطل بریزید و با یک چوب آن را مخلوط ‌کنید.

قبل از اجرای این رنگ باید ترک‌های بتن را پر کنید. برای این منظور می‌توان از همان رنگ اپوکسی به‌عنوان بتونه استفاده کرد و می‌توانید هم از سیمان و بتن برای پر کردن ترک‌های موجود استفاده کنید.

اکنون باید غلتک رنگ‌آمیزی را درون مخلوط فرو کرده و رنگ‌آمیزی کف ساختمان را شروع کنید. بهتر است اپن کار را از یک ‌گوشه و از چپ به راست انجام دهید.

مرحله 3

در این مرحله بعد از رنگ کردن کامل کف ساختمان با رنگ اپوکسی باید اجازه دهید این لایه رنگ به مدت 24 ساعت کاملاً خشک شود. سپس برای رنگ کردن پوشش دوم اقدام کنید. قبل از خشک شدن لایه دوم رنگ، بافت اپوکسی را روی سطح بریزید. اگر در اجرای لایه اول، ناهمواری‌های ایجاد شده است، باید این ناهمواری‌ها را در لایه دوم از بین ببرید.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی پودری:

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی رنگ اپوکسی و طریقه مصرف رنگ اپوکسی، ا نواع اپن و همچنین بررسی مراحل اجرای این رنگ پرداختیم. قبل از اجرای این نوع رنگ شما باید مراحلی را برای آماده‌سازی کف زمین انجام دهید و همین موضوع فرایند اجرای رنگ‌های اپوکسی را طولانی‌تر می‌کند. برای خرید بهترین رنگ اپوکسی، با تنوع رنگی و کیفیت بالا، شرکت ایکالر با 25 سال سابقه کاری آماده خدمت‌رسانی به شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *