ایکالر

اجاق گازی شیک و رنگ آمیزی با رنگ نسوز ایکالر

اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز شرکت ایکالر

امروزه از رنگ‌های نسوز در صنایع مختلف و موارد خانگی استفاده می‌شود که همچون لایه‌ای محافظ عمل کرده و در برابر حرارت و آتش مقاوم عمل می‌کند. رنگ‌های نسوز به شکل اسپری وجود دارند که از آن‌‌ها می‌توان برای ترمیم بخشی از سطوح استفاده کرد. استفاده از اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز بسیار ایده […]

Table of Contents

امروزه از رنگ‌های نسوز در صنایع مختلف و موارد خانگی استفاده می‌شود که همچون لایه‌ای محافظ عمل کرده و در برابر حرارت و آتش مقاوم عمل می‌کند.

رنگ‌های نسوز به شکل اسپری وجود دارند که از آن‌‌ها می‌توان برای ترمیم بخشی از سطوح استفاده کرد. استفاده از اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز بسیار ایده خوبی بوده که می‌توان بخشی از رنگ رفتگی اجاق را ترمیم کرد.

اجاق گاز و رنگ آمیزی با رنگ نسوز :

اجاق گاز یکی از اصلی‌ترین لوازمی است که در آشپزخانه‌ وجود دارد و زندگی بدون آن دشوار است. از اجاق گاز برای پخت و پز استفاده می‌شود که از نظر طراحی با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند به همین دلیل در مدل‌های توکار (صفحه‌ای)، رومیزی، فر دار (مبله، کابینتی) و کشویی موجود است.

اجاق گاز طوری ساخته شده است که می‌توان همزمان از همه شعله‌های آن برای پخت غذا استفاده کرد به همین دلیل حرارت زیادی را تحمل می‌کند. رنگ مورد استفاده در اجاق باید طوری باشد که در برابر گرمای زیاد دوام بیاورد.

رنگ نسوز که با آن اجاق گاز رنگ آمیزی می‌شود مثل یک پوشش عمل کرده و مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد بنابراین مانع از گسترش آتش سوزی می‌شود.

رنگ‌های نسوز بر پایه رزین سیلیکونی و پیگمنت‌های آلومینیوم ساخته شده‌اند که رنگ را تبدیل به ماده‌ای نسوز می‌کنند.واکنش‌های بین مولکولی طوری است که از سطح حفاظت می‌کند در نتیجه یک پوشش عالی برای سطوح محسوب می‌شود.

دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ اجاق گاز شود یا بر اثر ترک خوردن بخشی از رنگ بریزد. زنگ زدگی دلیل دیگری است که که نیاز است اجاق گاز را رنگ کرد تا همچون روز اول سالم به نظر برسد.‌

رنگی که در بدنه اجاق استفاده شده است مخصوص بوده به همین دلیل باید از رنگ مناسب برای ترمیم آن استفاده کرد که اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز بهترین گزینه ممکن است.

بیشتر بدانید : جدول رنگبندی رال

رنگ نسوز چیست؟

اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز

رنگ نسوز یکی از انواع رنگ‌ها بوده که فرمولاسیون خاصی دارد تا تبدیل به ماده‌ای نسوز شده و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. پایه رنگ نسوز از رزین سیلیکونی و پیگمنت آلومینیوم بوده که تحمل دمایی آن را بالا برده و به صورت لایه‌ای مجزا بر روی سطوح مانند سطوح فلزی و سطوح آستر خورده به کار می‌رود.

رنگ نسوز باید به صورت تک لایه اعمال شود در غیر این صورت به دلیل ضخیم شدن احتمال جدا شدن از سطح و پوسته پوسته شدن وجود دارد.

اجاق گاز یکی از لوازمی است که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین هر لحظه انتظار می‌رود جسمی به آن برخورد کرده یا به دلیل بی‌کیفیت بودن رنگ به کار رفته بدنه آن دچار رنگ پریدگی شود.

استفاده از اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز بهترین گزینه برای ترمیم جزئی بوده که ظاهر گاز را بهبود می‌بخشد. اسپری رنگ نسوز مشکی مات و نقره‌ای کاربرد بیشتری داشته و با 400 میلی گرم حجم تا دمای 800 درجه سانتی گراد داوام می‌آورد. رنگ نسوز قابلیت تحمل دماهای مختلف را داشته به همین دلیل در انواع مختلف وجود دارد.

بیشتر بدانید : حلال رنگ اپوکسی چیست

انواع رنگ نسوز:

• اسپری رنگ نسوز:

اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز

اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز استفاده می‌شود که باعث افزایش مقاومت آن در برابر حرارت شده و از خوردگی سطح محافظت می‌کنند.

اسپری حرارتی یک لایه محافظ ایجاد کرده که جلوی گسترش آتش سوزی را می‌گیرد و در برابر ضربه نیز تا حدودی مقاومت می‌کند.

اسپری حرارتی مورد استفاده تنها باید به صورت یک یا نهایتا دو لایه روی سطح پاشیده شود زیرا خود در حد چند میکرومتر ضخامت ایجاد کرده که در صورت ضخیم‌تر شدن دچار ریزش خواهد شد.

• رنگ‌های چند پلیمری:

رنگ‌های چند پلیمری یا سیلیکونی می‌تواند مبتنی بر آب یا حلال باشد. از رنگ‌های نسوز پلیمری بیشتر در پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود که برای اجاق، لوله‌های دودکش و دودکش‌های خانگی مناسب هستند. هرچقدر میزان سیلیکون موجود در چنین رنگ‌هایی بیشتر باشد مقاومت حرارتی آن بالاتر خواهد رفت.

• رنگ‌های پودری:

رنگ‌های نسوز پودری بر پایه اپوکسی و سیلیکون هستند که در درجه حرارت بالا مقاومت مطلوبی داشته و عاری از VOC (ترکیب آلی فرار) هستند.

• پوشش سرامیکی:

بسیاری از قطعات ماشین آلات با پوشش سرامیکی رنگ شده‌اند. پوشش سرامیکی از خوردگی جلوگیری کرده و در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت نشان می‌دهد در نتیجه از فلزات به کار رفته در ماشین آلات محافظت می‌کند.

بیشتر بدانید : اسپری رنگ نسوز

مزایای استفاده از اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز :

مزایای استفاده از اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز

اسپری رنگ نسوز که در اجاق گاز استفاده می‌شود، مزیت‌هایی دارد، از جمله:

• قابلیت استفاده به عنوان پوشش محافظ در برابر خوردگی

• سرعت اجرای بالا و خشک شدن در کوتاه‌ترین زمان

• قابلیت چسبندگی و پوشش‌دهی کامل سطوح

• مقاوم در برابر مواد شیمیایی

• مقاومت بالای حرارتی

• عدم رنگ پریدگی

• زیبایی ظاهری

• تنوع در رنگ

اجرای رنگ نسوز بر روی اجاق گاز:

اجرای رنگ نسوز بر روی اجاق گاز

بیشتر بدانید : رنگ نسوز سیلیکنی600 درجه

اجرای اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز بسیار راحت است طوریکه برای رنگ آمیزی کافی است:

• ابتدا سطح زیرین را تمیز نموده تا هیچگونه آلودگی (گرد و خاک، روغن، گریس و سایر موارد) بر روی سطح نباشد.

• زنگ زدگی یا رنگ پوسته شده که بر روی کار وجود دارد به کمک سنباده از بین برده ‌شود.

• اسپری کاملا تکان خورده تا مواد یکدست شود.

• به آرامی و با دقت رنگ آمیزی سطوح اجاق گاز آغاز ‌شود.

ضخامت رنگ اسپری شده نباید زیاد شود زیرا رنگ شره کرده و سطحی ناصاف به وجود می‌آید. در صورتیکه سطح اجاق گاز به حجم زیادی از رنگ احتیاج داشته باشد بهتر است به جای اسپری رنگ نسوز، از رنگ‌های گالنی یا حلبی استفاده شود که می‌بایست با تینر رقیق شده و برای اجرای تمیز و یکدست‌تر بهتر است از پیستوله کمک گرفت.

بیشتر بدانید : رنگ رویه پلی اورتان

خرید اسپری رنگ نسوز برای اجاق گاز از ایکالر

شرکت ایکالر شناخته شده‌ترین مجموعه بوده که انواع رنگ‌ها را عرضه می‌کند. اسپری رنگ نسوز مخصوص اجاق گاز بخشی از محصولات ایکالر بوده که می‌توان موارد دیگری را هم یافته و تهیه کرد.

کارشناسان مجرب شرکت ایکالر آماده پاسخگویی به سوالات تخصصی و ارائه راهنمایی‌های لازم بوده تا مناسب‌ترین رنگ برای سطح موردنظر انتخاب شود.

در ایکالر قیمت‌ها مقطوع بوده که نسبت به رقبا مناسب‌تر است و همه محصولات با رنگبندی کامل با تضمین کیفیت ارائه می‌شوند که قابلیت ارسال به تمام نقاط ایران را دارد.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، شماره ۶۳۶
۰۲۱۸۸۵۲۲۴۰۰
۰۹۱۲۱۵۴۰۹۷۴
Sales@e-color.ir
فروشگاه مرکزی : تهران ، خیابان مصطفی خمینی ،بعد از تقاطع امیر کبیر پلاک ۷۵۸ رنگ ایکالر
۰۲۱۳۳۹۱۲۷۵۷
۰۹۰۲۱۵۴۰۹۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *