ایکالر

بایدها و نبایدها در نحوه استفاده از رنگ پلی اورتان

Table of Contents

در این مقاله در باره بایدها و نبایدها در نحوه استفاده از رنگ پلی اورتان با ایکالر همراه ما باشید تا به صورت تخصصی این موضوع را بررسی نمایم.

رنگ پلی اورتان یک پوشش دوجزیی می باشد که جهت خشک و سخت شدن رنگ بایستی با هاردنر مخصوص پلی اورتان استفاده گردد و جهت رقیق کردن رنگ باید حتما از تینر مخصوص پلی اورتان استفاده گردد.

رنگ پلی اورتان بایستی در دمای ۲۴ تا ۲۸ درجه استفاده شود و برای استفاده از آن می توان از قلمو ، غلطک و پیستوله استفاده کرد.

بیشتر بدانید : اسپری رنگ نسوز

نحوه استفاده از رنگ پلی اورتان

زیر سازی سطح قبل از اجرای رنگ رویه پلی اورتان ضروری می باشد ، این زیر سازی شامل تمیز و پاک کردن سطح و حتی در مواقعی سند بلاست کردن سطح کار و سپس سنباده و صاف کردن.

سپس اجرای یک لایه استر پلی اورتان و یا سیلر پلی اورتان جهت سطوح چوبی و برای سطوح فلزی بایستی یک لایه استر اپوکسی یا زینک ریچ اپوکسی استفاده گردد تا لایه نهایی پلی اورتان با مقاومت بالا به سطح چسبیده و اثر بخش تر گردد، و در مرحله آخر رنگ رویه پلی اورتان اعمال گردد.

رنگهای پلی اورتان بطور کلی ضد یو وی بوده و بهترین گزینه جهت رنگ امیز ی سطوح در معرض نور خورشید مثل ارداواز ، نمای ساختمان ، شیروانی و کشتی ها و هواپیماها می باشد .

بایدها و نبایدها در نحوه استفاده از رنگ پلی اورتان

نکته مهم در مورد رنگ پلی اورتان مقاومت بالا در مقابل سرما تا منفی ۵۰ درجه زیر صفر می باشد.

جهت درخشندگی بیشتر و مقاومت بالاتر این رنگ می توان با یک لایه پوشش کیلر پلی اورتان سطح کار را پوشش داده و از زیبایی دوچندان این رنگ نهایت لذت و زیبایی استفاده کرد.

رنگ لایه نهایی حداقل ۲۴ ساعت بعد از اجرای رنگ استر اپوکسی بایستی اعمال گردد.

بیشتر بدانید : جدول رنگبندی رال

بایدها و نبایدها رنگ پلی اورتان

آیا می دانستید رنگ استفاده شده در اتومبیل ها یک شاخه از رنگ پلی اورتان می باشد ،که با پوشش کیلر دوقلو یا همان کیلر پلی اورتان کاملا براق و‌درخشنده شده و رنگ را در برابر اشعه خورشید محافظت می نماید .

رنگهای پلی اورتان در رنگهای مختلف می توان اماده کرد و شید رنگی آنها طبق رال اماده گردیده و در بسته بندی ۵ و ۲۴ کیلویی قابل ارایه می باشد .

استفاده از ماسک مخصوص و دستکش هنگام استفاده الزامی می باشد .

رنگ‌های پلی اورتان را نمی توان بر روی سطوحی که قبلا با رنگ روغنی رنگ شده استفاده کرد ،جهت این کار بایستی رنگ زیرین بخوبی پاک شود و سپس رنگ پلی اورتان اعمال گردد.

پس از مخلوط کردن هاردنر با رنگ پلی اورتان ، مخلوط باید در حداقل زمان ممکن بطور کامل استفاده گردد.

زمان انبار داری رنگ پلی اورتان ۱۸ ماه و بدور از نور خورشید ودر دمای ۲۴ درجه می باشد.

نحوه استفاده از رنگ پلی اورتان

بیشتر بدانید : حلال رنگ اپوکسی چیست

درباره ایکالر :

شرکت ایکالر مجموعه بزرگی است که با بیش از 25 سال سابقه با شرکت‌ها و کارخانجات مختلف داخلی و خارجی همکاری دارد. کامل‌ترین مجموعه رنگ‌های نسوز را می‌توانید در ایکالر بیابید که ارسال به سراسر ایران داشته و تحویل در کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن انجام می‌شود.

کارشناسان مجموعه آماده آموزش و ارائه مشاوره‌های ارزشمند به افراد، صنایع و شرکت‌ها هستند. علاوه بر رنگ نسوز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر نسبت به خرید محصولات دیگر نظیر رنگ اپوکسی، رنگ پلی اورتان، رنگ اپوکسی کف، رنگ روغنی الکیدی، رنگ ترافیکی و … اقدام نمایید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، شماره ۶۳۶
۰۲۱۸۸۵۲۲۴۰۰
۰۹۱۲۱۵۴۰۹۷۴
Sales@e-color.ir
فروشگاه مرکزی : تهران ، خیابان مصطفی خمینی ،بعد از تقاطع امیر کبیر پلاک ۷۵۸ رنگ ایکالر
۰۲۱۳۳۹۱۲۷۵۷
۰۹۰۲۱۵۴۰۹۷۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *